MIMORIADNE Minister Gál vyzval Jankovskú na rezignáciu za Threemu s Kočnerom | Topky.sk

°C

Streda, 22. január 2020. Meniny má Zora, zajtra Miloš.

MIMORIADNE Minister Gál vyzval Jankovskú na rezignáciu za Threemu s Kočnerom

Gábor Gál, Marian Kočner a Monika Jankovská
Gábor Gál, Marian Kočner a Monika Jankovská
Zdroj: TASR/Jaroslav Novák, Martin Baumann, Topky/Ján Zemiar
02.09.2019 15:19

BRATISLAVA - Minister spravodlivosti Gábor Gál podľa informácií agentúry SITA požaduje od Moniky Jankovskej, aby sa sama vzdala funkcie štátnej tajomníčky. Minister navyše prehodnocuje svoje ďalšie kroky v tomto prípade. Gál môže napríklad podať návrh na jej odvolanie, rozhodnúť o tom však musí vláda.


Štátnej tajomníčke Monike Jankovskej ešte vo štvrtok 22. augusta podvečer zadržali policajti mobilný telefón v súvislosti s možnou komunikáciou s Marianom Kočnerom pomocou aplikácie Threema. Jankovská následne odcestovala na plánovanú dovolenku a zatiaľ nereagovala na to, či odíde zo svojho postu dobrovoľne.

Monika Jankovská
Zdroj: TASR – Martin Baumann

Okrem Jankovskej vzali policajti mobilné telefóny aj viacerým sudcom či prokurátorom. Denník N priniesol informáciu, že ide o prokurátora Bystríka Paloviča, sudkyne Zuzanu Maruniakovú, Miriam Repákovú, ako aj krajskú sudkyňu Andreu Haitovú, ktorá je Jankovskej sestra. K odchodu Jankovskú vyzvala aj prezidentka Zuzana Čaputová, zotrvanie vo funkcii by mala prehodnotiť aj podľa premiéra Petra Pellegriniho. 

 


Galéria

Gábor Gál, Marian Kočner Monika Jankovská

Nástroje k článku


ZDROJ: SITA

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články