Toto je Slovák, ktorý mal v Česku pripravovať bombový útok: Desivé vyhrážky džihádistu (25) | Topky.sk

°C

Sobota, 14. december 2019. Meniny má Branislava, Bronislava, zajtra Ivica.

Toto je Slovák, ktorý mal v Česku pripravovať bombový útok: Desivé vyhrážky džihádistu (25)

Zdroj: Facebook/Abdul Rahman
16.09.2018 14:15

BRATISLAVA - Mladík zo Slovenska mal pripravovať bombový útok v Česku. Ide o stúpenca radikálneho islamu, ktorý sa tým vôbec netajil. Jeho profil na sociálnej sieti je plný odkazov s takýmto posolstvom. Momentálne sedí vo väzbe a so svojimi pokusmi zastaviť stíhanie u českých súdov neuspel.


Česká polícia ešte vlani v novembri zatkla 25-ročného Dominika K., pôvodom z východného Slovenska, ktorý podľa všetkého pripravoval bombový útok. Tento týždeň o tom informoval denník Mladá fronta Dnes, ktorý sa odvoláva na policajný spis. Mladík podľa informácií televízie Markíza pochádzal z dobrej rodiny. Pred niekoľkými rokmi sa presťahoval do Prahy a začal vystupovať pod menom Abdul Rahman. Islam prijal v roku 2015, odvtedy pravidelne navštevoval pražské mešity. Bol priaznivcom bývalého pražského imáma, ktorý bol už skôr obvinený z podpory terorizmu. 

Toto je Slovák, ktorý
Zdroj: Facebook/Abdul Rahman

Toto je Slovák, ktorý
Zdroj: Facebook/Abdul Rahman

Na svojom Facebooku sa radikalizovaný Slovák otvorene hlásil k islamistickému extrémizmu, keď zverejňoval rôzne videá a články s touto tematikou. Dokonca sa aj vyhrážal, keď napísal: "Táto krajina bude naša! A nebude môcť byť pre všetkých." Okrem toho chodil oblečený ako vojak a zdravil sa zdvihnutým pravým ukazovákom, čo znamená symbol oddanosti bojovníkov Islamského štátu. 

Toto je Slovák, ktorý
Zdroj: Facebook/Abdul Rahman

Toto je Slovák, ktorý
Zdroj: Facebook/Abdul Rahman

Kvôli tomuto všetkému si ho všimli české tajné služby a začali konať. Kriminalisti u Abdula pri domovej prehliadke objavila chemikálie a návod, ako vyrobiť bombu. Ten sa bránil a tvrdil, že chcel len pripraviť ohňostroj na Silvestra. Keďže ale moslimovia Nový Rok neoslavujú, tento argument neobstál. Množstvo dôkazov sa ukrývalo aj v Rahmanovom počítači, kde policajti našli videá vyzývajúce na džihád a boj proti Západu. V prípade uznania viny mu hrozí pätnásťročný trest. Ide o prvého Slováka, ktorý bol v zahraničí zatknutý v súvislosti s podobným obvineným. 


Galéria


Nástroje k článku


AUTOR: © Zoznam/np

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články