°C

Sobota, 26. september 2020. Meniny má Edita, zajtra Cyprián.

FOTO Vražedný zosuv pôdy v Číne: Počet obetí stúpol, nezvestných je stále 15 ľudí

Zdroj: SITA/Tao Liang/Xinhua via AP
28.07.2019 07:50

PEKING - Počet obetí zosuvu pôdy, ktorý v utorok 23. júla pochoval dedinu na juhozápade Číny, stúpol na 36. Informovala o tom v nedeľu čínska štátna televízna stanica CCTV. Dodala, že aj niekoľko dní po katastrofe je ešte nezvestných 15 ľudí. Podľa štátneho denníka Žen-min ž'-pao záchranné práce pokračujú. Nešťastie sa stalo v okrese Šuej-čcheng v provincii Kuej-čou, kde hustý prúd bahna pochoval 22 domov.


Zábery televízie CCTV zachytávajú záchranárov, ako sa cez obrovskú horu zeminy pokúšajú dostať k preživším. Vidieť aj kopať bagre v zosunutom kopci. Medzi mŕtvymi sú dve deti a matka s bábätkom.

Podľa správy oficiálnej tlačovej agentúry Sinchua zo soboty večera bolo na mieste zachránených 40 ľudí. V miestnej škole zriadili úrady lekársku pohotovosť a záchranné centrum. Po nezvestných stále pátrajú "početné tímy záchranárov a expertov", dodala Sinchua.

FOTO Vražedný zosuv pôdy
Zdroj: SITA/Tao Liang/Xinhua via AP

FOTO Vražedný zosuv pôdy
Zdroj: SITA/Tao Liang/Xinhua via AP

Vláda vyčlenila 30 miliónov jüanov (3,9 milióna eur) na pátracie a záchranné akcie v tejto provincii, ako aj na presťahovanie obyvateľov.

Zosuvy pôdy sú častým rizikom vo vidieckych a horských oblastiach Číny, predovšetkým po hustých lejakoch, a krajinu už aj tento rok postihli kruté záplavy. V auguste 2017 zahynulo pri dvoch rôznych zosuvoch pôdy v tejto istej vidieckej provincii Kuej-čou najmenej 30 ľudí.

FOTO Vražedný zosuv pôdy
Zdroj: SITA/CCTV via AP Video


 


Galéria


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články