°C

Pondelok, 8. marec 2021. Meniny má Alan, Alana, zajtra Františka.

Fantastická správa z Kalifornie: Hasiči víťazia, ohnivé peklo je pod kontrolou

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: SITA/AP/John Locher, Gillian Flaccus, Noah Berger
25.11.2018 19:35

LOS ANGELES - Mohutný lesný požiar, ktorý pripravil o život desiatky ľudí a zničil tisíce domov na severe amerického štátu Kalifornia, sa podarilo dostať úplne pod kontrolu. Informovala o tom v nedeľu agentúra AP s tým, že požiar vyčíňal viac ako dva týždne.


Podľa miestnych úradov hasiči dostali požiar pod kontrolu po niekoľkých dňoch dažďa v oblasti najviac postihnutého mesta Paradise. Požiar si vyžiadal najmenej 85 ľudských životov, pričom 249 osôb je stále na zozname nezvestných. Záchranári pokračujú v prehľadávaní popola a trosiek s cieľom nájsť ďalšie ľudské pozostatky.

Rozsiahly lesný požiar v okrese Butte, známy pod názvom Camp Fire (Táborák), vypukol 8. novembra na úpätí pohoria Sierra Nevada severne od mesta Sacramento. Rýchlo sa rozšíril na územie s rozlohou 620 štvorcových kilometrov, pričom väčšinu mesta Paradise zničil v priebehu jedného dňa. Podľa AP ide o lesný požiar s najtragickejšou bilanciou v Spojených štátoch za najmenej posledné storočie.  K bilancii patrí okrem obetí aj takmer 19.000 zničených budov, väčšinou rodinných domov.


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články