Po ničivom požiari v Kalifornii prišla ďalšia katastrofa: FOTO Oblasť sužujú dažde a záplavy | Topky.sk

°C

Štvrtok, 23. január 2020. Meniny má Miloš, zajtra Timotej.

Po ničivom požiari v Kalifornii prišla ďalšia katastrofa: FOTO Oblasť sužujú dažde a záplavy

Povodne v Kalifornii
Povodne v Kalifornii
Zdroj: SITA/AP Photo
30.11.2018 08:45

SAN FRANCISCO - Tri týždne po vypuknutí ničivého lesného požiaru sužujú severnú Kaliforniu tentoraz prívalové dažde a záplavy. Zatopené cesty boli vo štvrtok hlásené z okolia vyhoreného mesta Paradise. Úrady v okrese Butte County nariadili v postihnutých oblastiach evakuácie, informovali noviny San Francisco Chronicle.


Desiatky ľudí zostali uväznené na zaplavených cestách vo svojich vozidlách. Úrady ich vyzvali, aby  zostali na mieste, kým voda neopadne. Štvrtkové búrky priniesli podľa Národnej meteorologickej služby (NWS) hodinové zrážkové úhrny okolo 25 milimetrov. V dôsledku toho zablkovali mnohé cesty popadané stromy a bahno.   

Povodne v Kalifornii
Zdroj: SITA/AP Photo

Po búrke zostali zaplavené cesty aj v aglomerácii Los Angeles, kde došlo i k prerušeniu dodávok elektriny, uviedla agentúra AP. Na klzkých diaľniciach sa stalo množstvo dopravných nehôd a polícia odporučila vodičom smerujúcom do horských oblastí nasadiť reťaze. Blato a kamene úplne zablokovali dve horské cesty.

Povodne v Kalifornii
Zdroj: SITA/AP Photo

Požiar nazvaný Camp Fire (Táborák) začiatkom novembra takmer úplne zničil mesto Paradise ležiace severne od Sacramenta. Vyžiadal si najmenej 88 obetí a zničil viac ako 13.000 domov, niekoľko stoviek ľudí je stále nezvestných. Zaradil sa tak na prvú priečku najhorších požiarov s najväčším počtom obetí na západnom pobreží USA od začiatku robenia záznamov.


Galéria

Povodne v Kalifornii Povodne v Kalifornii Povodne v Kalifornii

Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články