Utorok, 3. august 2021. Meniny má Jerguš, zajtra Dominik, Dominika.

Pozor, ide Harabin! FOTO historického autobusu, ktorý sa stal satirickým terčom internetu

Autobus, s ktorým vedie predvolebnú kampaň Štefan Harabin
Autobus, s ktorým vedie predvolebnú kampaň Štefan Harabin
Zdroj: Facebook/Štefan Harabin
10.02.2019 14:00

BRATISLAVA - Kampaň prezidentských kandidátov je v plnom prúde a ani sudca Najvyššieho súdu SR Štefan Harabin nie je výnimkou. Grafikou svojej kampane totiž "oblepil" celý autobus, ktorého história je nemenej zaujímavá.


Štefan Harabin zaútočil kampaňou naozaj bizarne. Model autobusu Karosa LC 735 sa stal masívnym stredobodom pozornosti celého spektra prvkov, ktoré Harabin v kampani ponúka. Vozidlo sa stalo dokonca terčom satirických vtipov.

Pozor, ide Harabin! FOTO
Zdroj: Facebook/Zomri

Pozor, ide Harabin! FOTO
Zdroj: Facebook/Zomri

Viac ako bohatá história, aj po boku HZDS

Príbeh autobusu má takú príťažlivú hodnotu, že sa oňho začala zaujímať aj Evidencia slovenských dopravcov. Podľa nej sa konkrétny model vyrobil ešte v roku 1984. Pôvodný zámer výroby autobusu bolo kvôli využívaniu vtedajšej Československej automobilovej dopravy (ČSAD) v Piešťanoch. Nasledovalo obdobie zásadných konštrukčných zmien v autobuse.

Pozor, ide Harabin! FOTO
Zdroj: evidencia-dopravcov.eu

Prvou lastovičkou po odpredaji autobusu bola politická strana Hnutie za demokratické Slovensko (HZDS), ktorá ho použila ako prostriedok volebnej kampane a zmenila ho na obytný autobus. Pripomíname, že Harabin bol v roku 2006, kedy Robert Fico zostavil svoju prvú vládu, nominantom na poste ministra spravodlivosti práve koaličnej ĽS-HZDS stále pod vedením bývalého predsedu Vladimíra Mečiara. Takže k tejto strane mal blízko.

Výrazný odklon zažil autobus po ďalšej prestavbe, kedy začal slúžiť dobročinnej organizácii Lions Club Bratislava. Podľa evidencie dopravcov tomu tak pravdepodobne bolo až do minulého roku.

Autobus nad hrobom

Za pozornosť stojí aj informácia, ktorá sa taktiež ocitla na web stránke dopravcov. Daný autobus má pri roku 2018 zaznačené možné vyradenie z evidencie, no tu sa jeho cesta nekončí.

Pozor, ide Harabin! FOTO
Zdroj: evidencia-dopravcov.eu


Harabin: Mojimi prioritami sú suverenita Slovenska, tradície a právny štát


V súčasnosti sa ocitol v rukách marketingových manažérov predvolebnej kampane Štefana Harabina a autobus sa tak nachádza opäť po boku vplyvného človeka z vôd HZDS.

Pozor, ide Harabin! FOTO
Zdroj: Facebook/Štefan Harabin

Autobus nesie meno Harabiňák a je prostredníkom v prezidentskej kampani bývalého predsedu Najvyššieho súdu SR a exministra spravodlivosti.


Galéria

Autobus, s ktorým vedie

Nástroje k článku


AUTOR: © Zoznam/msz

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články