Bratislavčania si volili starostov: Títo ľudia budú šéfovať mestským častiam | Topky.sk

Pondelok, 25. marec 2019. Meniny má Marián, zajtra Emanuel.

Bratislavčania si volili starostov: Títo ľudia budú šéfovať mestským častiam

Matúš Vallo
Matúš Vallo
Zdroj: TASR - Martin Baumann
11.11.2018 13:55

BRATISLAVA - Bratislavčania si v sobotu nevolili iba nového primátora, ale aj starostov jednotlivých mestských častí. Pozrite sa, ako dopadli voľby v nich.


Petržalka - Ján Hrčka

Zmena na starostovskom poste nastane v najväčšej bratislavskej mestskej časti Petržalka. Dosluhujúceho starostu Vladimíra Bajana, ktorý už na túto funkciu v týchto voľbách nekandidoval, nahradí Ján Hrčka (SaS, Nova, KDH, OKS a Sme rodina). Vo voľbách získal 32,68 percenta hlasov.

Ján Hrčka

Ján Hrčka
Zdroj: TASR - Marko Erd

Zvolení poslanci do miestneho zastupiteľstva MČ Petržalka:

1. Elena Pätoprstá

2. Tomáš Palkovič

3. Juraj Kríž

4. Ján Karman

5. Ivan Halmo

6. Ján Bučan

7. Ľuboš Kačírek

8. Drahan Petrovič

9. Iveta Plšeková

10. Gabriela Fulová

11. Iveta Jančoková

12. Peter Cmorej

13. Vladimír Dolinay

14. Natália Podhorná

15. Jozef Vydra

16. Ivan Uhlár

17. Branislav Kleinert

18. Branislav Sepši

19. Pavol Škápik

20. Milan Vetrák

21. Peter Hochschorner

22. Michala Kozáková

23. Miroslav Dragun

24. Daniela Palúchová

25. Jana Hrehorová

26. Tatiana Kratochvílová

27. Lena Bočkayová

28. Ľudmila Farkašovská

29. Miroslav Behúl

30. Pavel Šesták

31. Lýdia Ovečková

32. Miroslava Makovníková Mosná

33. Oliver Kríž

34. Jozef Fischer

35. Matúš Repka

Staré Mesto - Zuzana Aufrichtová

Novou starostkou Starého Mesta bude Zuzana Aufrichtová (SaS, OĽaNO, KDH, Sme rodina, OKS, Nova, Zmena zdola). Vo voľbách zvíťazila s 36,59 percentami hlasov aj nad súčasným staromestským starostom Radoslavom Števčíkom (nezávislý).

Zuzana Aufrichtová

Zuzana Aufrichtová
Zdroj: Facebook/Zuzana Aufrichtová

Zvolení poslanci do miestneho zastupiteľstva MČ Staré Mesto:

1. Anna Dojčánová, Mgr.

2. Tomáš Ziegler, Ing.

3. Vladimír Palko, Mgr.

4. Peter Osuský, MUDr., CSc.

5. Petr Skalník, Ing.

6. Boris Ažaltovič, Mgr.

7. Matej Vagač, Ing.

8. Halka Ležovičová, MUDr.

9. Ľubomír Boháč,

10. Ivan Bútora, Bc.

11. Jana Španková, Ing.

12. Miroslav Vrábel, Mgr. arch.

13. Barbora Oráčová, PaedDr., PhD.

14. Dana Kleinert, Mgr. art.

15. Martina Uličná, Mgr.

16. Adam Berka, Mgr. art. 

17. Ondrej Dostál, Mgr. 

18. Damask Gruska, doc. RNDr., PhD.

19. Tomáš Dentico, Mgr.

20. Petra Hitková, Mgr., PhD.

21. Martin Gajdoš, Ing. arch.

22. Juraj Mikulášck, Mgr.

23. Viera Satinská, MUDr.

24. Lucia Ďuriš Nicholsonová

25. Milan Remiš, RNDr.

Ružinov - Martin Chren

Novým starostom Ružinova bude Martin Chren (nezávislý), ktorý získal podporu 34,21 percenta hlasov a vo voľbách porazil súčasného ružinovského starostu Dušana Pekára (KDH).

Martin Chren

Bratislavčania si volili starostov:
Zdroj: Facebook/Martin Chren

Zvolení poslanci do miestneho zastupiteľstva MČ Ružinov:

1. Katarína Šimončičová

2. Eva Bacigalová

3. Michal Gašaj

4. Boris Čechvala

5. Jozef Matúšek

6. Michal Vicáň

7. Ivan Kraszkó

8. Martin Ferák

9. Petra Kurhajcová

10. Michaela Biháryová

11. Lucia Štasselová

12. Peter Herceg

13. Matúš Méheš

14. Monika Ďurajková

15. Nikolaj Gečevský

16. Mária Barancová

17. František Bolgáč

18. Marcela Kulifajová

19. Kamil Bodnár

20. Martin Patoprstý

21. Vladimír Sirotka

22. Maroš Mačuha

23. SilviaPilková

24. Peter Strapák

25. Marek Machata

Podunajské Biskupice - Zoltán Pék

Nové vedenie bude mať aj samospráva Podunajských Biskupíc. Doterajšia starostka Alžbeta Ožvaldová sa už na túto funkciu rozhodla nekandidovať. V starostovskom kresle ju nahradí Zoltán Pék (Most-Híd, SaS, Sme rodina, OKS, Nova). Vo voľbách získal 20,82 percenta hlasov.

Zoltán Pék

Zoltán Pék, kandidát na
Zdroj: Zoltán Pék

Zvolení poslanci do miestneho zastupiteľstva MČ Podunajské Biskupice:

1. Zoltán Pék, Mgr.

2. Izabella Jégh

3. Ildikó Virágová, Ing.

4. Barbora Lukáčová, Mgr.

5. Zuzana Čermanová, Ing., PhD.

6. Mikuláš Krippel, Mgr., PhD.

7. Peter Tóth, Ing.

8. Pavol Hanzel

9. Stanislav Koiš, Mgr.

10. Michal Drábik, Ing.

11. Iveta Daňková

12. Roman Lamoš, Ing.

13. Pavol Kubiš

14. Boris Boleček

15. Boris Vereš

Rača - Michal Drotován

Zmena nastane aj v Rači, kde súčasného starostu Petra Pilinského (nezávislý) v boji o starostovské kreslo porazil Michal Drotován (nezávislý). Volilo ho 43,45 percenta voličov.

Michal Drotován

Michal Drotovan
Zdroj: SITA/Ján Slovák

Zvolení poslanci do miestneho zastupiteľstva MČ Rača:

1. Monika Luknárová

2. Miloš Máťuš

3. Ján Polakovič

4. Róbert Pajdlhauser

5. Ján Lipiansky

6. Milada Dobrotková

7. Juraj Madzin

8. Filip Rybanič

9. Miloslav Jošt

10. Marián Vulgan

11. Lenka Antalová Plavuchová

12. Robert Hammer

13. Milan Andraš

14. Dagmar Gelingerová

15. Radko Tiňo

Devínska Nová Ves - Dárius Krajčír

Novým starostom Devínskej Novej Vsi bude Dárius Krajčír (SaS, Sme rodina, Nova), ktorý vo voľbách získal 50,67 percenta hlasov. Súčasný starosta mestskej časti Milan Jambor svoj post v týchto voľbách neobhajoval.

Dárius Krajčír

Dárius Krajčír
Zdroj: FB / Dárius Krajčír

Zvolení poslanci do miestneho zastupiteľstva MČ Devínska Nová Ves:

1. Rastislav Tešovič, Mgr.

2. Veronika Veslárová, Mgr.

3. Lenka Hlaváčová, Mgr.

4. Adrián Jankovič

5. Ján Žatko, Ing.

6. Beata Janatová, Mgr.

7. Andrej Kovarik, Mgr.

8. Zoroslav Smolinský

9. Bronislava Kraváriková

10. Miroslav Antal, Mgr.

11. Peter Kolega

12. Jozef Tittel, Bc.

Jarovce - Jozef Uhler

Zmena nastane aj v menších bratislavských mestských častiach. V Jarovciach doterajšieho starostu Pavla Škodlera (nezávislý) vo voľbách porazil so 71,40 percentami získaných hlasov Jozef Uhler (nezávislý).

Jozef Uhler

Jozef Uhler
Zdroj: SITA / Marko Erd

Rusovce - Lucia Tuleková Henčelová

Podobná situácia nastala v Rusovciach, kde v boji o post starostu zvíťazila nezávislá kandidátka Lucia Tuleková Henčelová. Získala 50,76 percenta hlasov. Súčasný starosta Dušan Antoš (nezávislý) vo voľbách neuspel.

Lamač - Lukáš Baňacký

Nových starostov budú mať aj v Lamači. Doterajšieho starostu Petra Šramka, ktorý sa rozhodol už nekandidovať na túto funkciu, nahradí Lukáš Baňacký (SaS, OĽaNO, KDH, Sme rodina, OKS, Nova, Zmena zdola). Ten vo voľbách získal 46,50 percenta hlasov.

Zvolení poslanci do miestneho zastupiteľstva MČ Lamač:

1. Petronela Klačanská, Mgr.

2. Stanislav Babic, Mgr., PhDr.

3. Matúš Harmaňoš, Ing.

4. Veronika Hagovská, Ing.

5. Radoslav Olekšák, Mgr., Ing.

6. Pavol Čech, MVDr.

7. Martina Ondrišová, MSc.

Vajnory - Michal Vlček

Vo Vajnoroch dosluhujúci starosta Ján Mrva neúspešne bojoval v týchto voľbách len o post primátora Bratislavy. Vo funkcii starostu Vajnôr ho nahradí nezávislý kandidát Michal Vlček, ktorý vo voľbách získal 50,90 percenta hlasov.

Michal Vlček

Michal Vlček
Zdroj: FB / Michal Vlček

Zvolení poslanci do miestneho zastupiteľstva MČ Vajnory:

1. Marián Zeman

2. Soňa Molnárová, Ing.

3. Katarína Pokrivčáková, Ing.

4. Marek Grebeči

5. Václav Fekete, Ing. 

6. Monika Debnárová, Ing.

7 Stanislav Uhlár, Ing.

8 Matej Zeman, Mag. iur.

9 Róbert Vajda

Vrakuňa - Martin Kuruc

Vo Vrakuni zvíťazil súčasný starosta Martin Kuruc (nezávislý) s 94,19 percentami hlasov.

Martin Kuruc

Martin Kuruc
Zdroj: TASR - Pavol Zachar

Zvolení poslanci do miestneho zastupiteľstva MČ Vrakuňa:

1. Tomáš Galo

2. Robert Greizinger

3. Eva Samolejová

4. Zuzana Schwartzová

5. Stanislav Bruna

6. Zuzana Magálová

7. Ladislav Kugler 

8. Marcel Boris

9. Jana Némethová

10. Miroslav Macko

11. Soňa Svoreňová

12. Andrej Ravasz

13. Ondrej Hrivňák

14. Marek Zajíček

15. Lívia Benedeková

Nové Mesto - Rudolf Kusy

V Novom Meste vyhral doterajší starosta Rudolf Kusý (nezávislý) s 58,49 percentami hlasov.

Rudolf Kusý

Rudolf Kusý
Zdroj: TASR - Pavol Zachar

Zvolení poslanci do miestneho zastupiteľstva MČ Nové Mesto:

1. Tomáš Korček, JUDr.

2. Libor Gašpierik, Ing.

3. Andrej Balga, MBA

4. Branislav Filipovič, Bc.

5. Pavol Dubček, MUDr.

6. Vladimir Mikuš, Mgr.

7. Katarína Augustnič, Ing.

8. Marianna Mašátová Haliaková, Mgr.

9. Pavol Troiak, Ing.

10. Peter Vaškovič, Ing. arch.

11. Pavol Galamboš, Ing.

12. Roman Štamberský

13. Jakub Mrva, Ing.

14. Martin Vlačiky, Mgr., Ph.D.

15. Edita Pfundtner, Mgr.

16. Darina Timková, Mgr.

17. Vladimír Volf

18. Juraj Petrovič, Mgr.

19. Richard Mikulec, JUDr.

20. Silvia Švecová, Ing., PhD

21. Katarína Šebejová, Ing., PhD.

22. Stanislav Winkler, Ing.

23. Andrej Árva, Ing.

24. Peter Weiss, Mgr.

25. Martin Lovich

Devín - Ľubica Kolková

V Devíne vyhrala súčasná starostka Ľubica Kolková (nezávislá) so 61,27 percentami hlasov.

Ľubica Kolková

Ľubica Kolková
Zdroj: SITA/Jozef Jakubčo

Karlova Ves - Dana Čahojová

V Karlovej Vsi zvíťazila Dana Čahojová (nezávislá) so 69 percentami hlasov.

Dana Čahojová

Dana Čahojová
Zdroj: TASR / Marko Erd

Zvolení poslanci do miestneho zastupiteľstva MČ Karlová Ves:

1. Branislav Záhradník, JUDr., PhDr.

2. Peter Lenč, Ing.

3. Anna Zemanová, Ing., Mgr.

4. Peter Magát, Ing.

5. Martin Ganz, Ing.

6. Milan Ďurica, Ing. 

7. Daniela Záhradníková, Ing.

8. Ján Horecký, Mgr. 

9. Martina Magátová, MUDr.

10. Petra Hudáková, JUDr.

11. Michal Kovács, Ing., PhD.

12. Matej Kotal, Mgr.

13. Dana Čahojová, MUDr. 

14. Zuzana Melušová Kutarňová, RNDr.

15. Jaromír Šíbl, RNDr., PhD.

16. Rudolf Rosina, Ing. 

17. Filip Petrinec, JUDr., PhD. 

18. Stanislav Hrda, Mgr. 

19. Anton Šmotlák, Mgr. Sloboda a Solidarita 

20. Zuzana Volková, Ing. 

21. Lívia Poláchová, Mgr.

22. Martin Vician, Ing. 

23. Pavol Martinický, Ing.

24. Juraj Kmeťko, Ing.

25. Peter Buzáš, Mgr.

Záhorská Bystrica - Jozef Krúpa

V Záhorskej Bystrici svoj starostovský post obhájil Jozef Krúpa (nezávislý) so 60,61 percentami hlasov.

Jozef Krúpa

Jozef Krúpa
Zdroj: TASR - Andrej Galica

Zvolení poslanci do miestneho zastupiteľstva MČ Záhorská Bystrica:

1. Martin Besedič

2. Jozef Masarik

3. Dagmar Cingelová

4. Ivan Bošňák

5. Mária Šebíková

6. Roman Weinštuk

7. Daniel Liďák

8. Bohuslav Blecha

9. Vladimír Kristl

Čunovo - Gabriela Ferenčáková

V Čunove opäť uspela starostka Gabriela Ferenčáková (SaS, OĽaNO, KDH, Sme rodina, OKS, Nova, Zmena zdola) so 63,01 percentami hlasov.

Gabriela Ferenčáková

Gabriela Ferenčáková
Zdroj: SITA/Ľudovít Vaniher

Dúbravka - Martin Zaťovič

V Dúbravke svoju starostovskú funkciu obhájil Martin Zaťovič (SaS, OĽaNO, KDH, Sme rodina, OKS, Nova, Zmena zdola). Vo voľbách získal 90,78 percenta hlasov voličov.

Martin Zaťovič

Martin Zaťovič
Zdroj: TASR - Martin Baumann

Zvolení poslanci do miestneho zastupiteľstva MČ Dúbravka:

1. Ľuboš Krajčír

2. Mária Belicová

3. Marian Podrazil

4. Martin Lupták

5. Pavel Vladovič

6. Juraj Horan

7. Juraj Štekláč

8. Marcel Burkert

9. Dávid Béreš

10. Branko Semančík

11. Alexej Dobroľubov

12. Viera Psotková

13. Libor Gula

14. Dušan Mikuláš

15. Matej Nagy

16. Tomáš Husár

17. Marián Bohunský

18. Magdaléna Škrovanová

19. Ján Palárik

20. Juraj Káčer

21. Igor Mravec

22. Marián Takács

23. Mário Borza

24. Maroš Repík

25. Štefan Gubrica


Galéria

Nástroje k článku


ZDROJ: SITA, TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články