VIDEO Nesrovnal a Mika odovzdali kandidačné listiny | Topky.sk

°C

Sobota, 18. január 2020. Meniny má Bohdana, zajtra Drahomíra, Sára.

VIDEO Nesrovnal a Mika odovzdali kandidačné listiny

Václav Mika a Ivo Nesrovnal
Václav Mika a Ivo Nesrovnal
Zdroj: Topky.sk / Ján Zemiar, Diana Černáková
10.09.2018 14:59

BRATISLAVA – Súčasný primátor hlavného mesta SR Bratislavy Ivo Nesrovnal i kandidát na bratislavského primátora Václav Mika dnes odovzdali kandidačné listiny.


Pre novembrové voľby do orgánov samosprávy obcí ich musia záujemcovia o posty starostov a primátorov a obecných, mestských či miestnych poslancov podať do utorka 11. septembra do 24:00. V Bratislave odovzdávajú hárky mestskej volebnej komisii, ktorá je v Primaciálnom paláci.

Mika bez politickej podpory

Bývalý generálny riaditeľ RTVS Václav Mika prišiel dnes po 13:00 odovzdať hárky so svojím mediálnym tímom. Hárky mal v škatuli a novinárom povedal, že od Bratislavčanov vyzbieral približne 3 200 podpisov. Ako poznamenal, podpisy získaval väčšinou pri osobných stretnutiach doma u ľudí.

„V Bratislave by som chcel v prvom rade riešiť dopravu a životné prostredie,“ spomenul. „Budem nezávislý, neprijímam žiadnu politickú podporu," vyhlásil v júni pri ohlásení kandidatúry. Predvolebnú kampaň, ktorej financovanie podľa zákona nesmie presiahnuť 250-tisíc eur, financuje z vlastných zdrojov.

Václav Mika
Zdroj: Topky.sk / Ján Zemiar

Václav Mika
Zdroj: Topky.sk / Ján Zemiar

Nesrovnal chce dokončiť, čo začal

Ivo Nesrovnal odovzdal podpisy komisii dnes predpoludním. Kandidovať bude ako nezávislý a novinárom povedal, že pri zbieraní podpisov mu Bratislavčania hovorili, ako sa mesto mení k lepšiemu. Dokončiť by chcel to, čo začal, patrí sem napríklad obnova Hlavnej stanice.

Za úspechy počas svojho pôsobenia považuje električku do Petržalky, opravenú cestu na Moste SNP, rekonštrukciu ciest i chodníkov v meste a kvalitnejšiu mestskú hromadnú dopravu. V ďalších rokoch chce, aby jazdila električka aj do mestských častí Vrakuňa, Podunajské Biskupice, Vajnory, do Devínskej Novej Vsi i na koniec Petržalky. Vybudovať by chcel záchytné parkoviská a docieliť zavedenie parkovacej politiky v meste.

Niekoľko kandidátov

Na post primátora hlavného mesta sa chcú okrem Nesrovnala a Miku uchádzať aj politik Viktor Béreš, advokát Jaroslav Brada, manažérka Caroline Líšková, starosta bratislavských Vajnôr Ján Mrva, architekt Matúš Vallo či organizátor Korunovačných slávností v Bratislave Miroslav Vetrík.

Ivo Nesrovnal je primátorom Bratislavy od novembra 2014. V komunálnych voľbách získal 50 630 voličských hlasov. Za ním skončil bývalý primátor hlavného mesta Milan Ftáčnik so ziskom 40 481 hlasov. Milan Kňažko získal 35 562 hlasov. Tohtoročné komunálne voľby sa uskutočnia v sobotu 10. novembra.


Galéria

Václav Mika a Ivo Václav Mika Václav Mika

Nástroje k článku


ZDROJ: SITA

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články