Sága únosu Vietnamca pokračuje: Saková dnes referovala v Nemecku, stretla sa so Seehofferom | Topky.sk

Piatok, 18. október 2019. Meniny má Lukáš, zajtra Kristián.

Sága únosu Vietnamca pokračuje: Saková dnes referovala v Nemecku, stretla sa so Seehofferom

Denisa Saková a Horst Seehoffer počas stretnutia v Berlíne. Rozprávali sa o únose Vietnamca.
Denisa Saková a Horst Seehoffer počas stretnutia v Berlíne. Rozprávali sa o únose Vietnamca.
Zdroj: SITA/Martin Medňanský
24.09.2018 18:30

BERLÍN - Vyšetrovanie v prípade únosu vietnamského občana Trinh Xuan Thanha z Nemecka do Vietnamu pokračuje. Ministerstvo vnútra (MV) SR poskytuje plnú súčinnosť. Informovala o tom ministerka vnútra Denisa Saková (Smer-SD) po pondelkovom stretnutí so svojím nemeckým kolegom Horstom Seehofferom v Berlíne.


Denisa Saková a Horst
Zdroj: SITA/Martin Medňanský
"V rámci údajného únosu sa najmä spolkový nemecký minister vnútra dožadoval informácií, ktoré kroky slovenská strana podnikla," uviedla Saková s tým, že naďalej poskytujú plnú súčinnosť pri vyšetrovaní a umožnili nemeckému vyšetrovateľovi účasť na všetkých výsluchoch, ktoré slovenská strana v prípade podnikla a podnikne. 

Denisa Saková a Horst
Zdroj: SITA/Martin Medňanský

Obe krajiny podľa Sakovej tento prípad nevnímajú ako problém nemecko-slovenský, ale ako problém nemecko-vietnamský a slovensko-vietnamský. Saková uviedla, že nemecký minister jasne deklaroval, že "je aj z nemeckej strany veľký záujem vniesť svetlo do tohto celého prípadu."

Prípad únosu vietnamského občana sa naďalej vyšetruje, figuruje v ňom aj Slovensko. Počas únosu vietnamského občana totiž mohol byť zneužitý slovenský vládny špeciál. Rezort uviedol, že pri vyšetrovaní kauzy poskytujú maximálnu súčinnosť a odovzdali všetky požadované dokumenty. V súvislosti s prípadom doteraz ministerka zbavila mlčania 44 osôb. Saková diskutovala o únose minulý mesiac okrem nemeckého ministra vnútra aj s nemeckým veľvyslancom na Slovensku Joachimom Bleickerom.

Okrem kauzy únosu vietnamského občana sa témy rozhovoru dotkli aj migračnej krízy a spolupráce v tejto problematike či vzájomnej policajnej spolupráce. Na stretnutí sa zúčastnili aj prezident Policajného zboru SR Milan Lučanský a riaditeľ národnej protizločineckej jednotky Národnej kriminálnej agentúry (NAKA) Branislav Zurian.


Galéria

Denisa Saková a Horst Denisa Saková a Horst

Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články