Šéf Penty Jaroslav Haščák sa chystá vypovedať proti Kočnerovi | Topky.sk

Streda, 26. jún 2019. Meniny má Adriána, zajtra Ladislav, Ladislava.

Šéf Penty Jaroslav Haščák sa chystá vypovedať proti Kočnerovi

Jaroslav Haščák a Marian Kočner
Jaroslav Haščák a Marian Kočner
Zdroj: TASR - Martin Baumann, Jakub Kotian
19.03.2019 08:54

BRATISLAVA – Šéf Penty Jaroslav Haščák je ochotný vypovedať v kauze údajného posielania textových správ podnikateľovi Marianovi Kočnerovi. Zároveň sa cíti byť poškodený. Uviedol to hovorca finančnej skupiny Martin Danko.


Haščák mal podľa Danka kontaktovať príslušného vyšetrovateľa na základe medializovaných informácií, ktoré sa objavili v štvrtok (14. 3.)  večer. "Pán Haščák sa cíti byť výrazne poškodený súvislosťami, v akých sa objavilo jeho meno, a tým, že je spájaný s udalosťami, s ktorými nemá nič spoločné. V prípade, že majú príslušné orgány záujem o jeho vysvetlenie, je pripravený ho čo najskôr poskytnúť," povedal.

Haščák tvrdí, že nikdy s podnikateľom Marianom Kočnerom ani v náznakoch nekomunikoval na tému fyzickej likvidácie ktorejkoľvek osoby. Uviedol to v reakcii na medializované informácie, že mu mal Marian Kočner poslať SMS správu "Inak pracujem na odj...ní ču..ka." a Haščák mu mal odpísať "Povieme si, keď budeme spolu."

Väzobne stíhaného podnikateľa Mariana Kočnera obvinili z objednávky vraždy novinára Jána Kuciaka, pri ktorej zavraždili aj jeho snúbenicu Martinu Kušnírovú. Kuciakovu likvidáciu si mal obvinený objednať pre jeho novinársku prácu. Dvojicu zavraždili 21. februára 2018 v jej dome vo Veľkej Mači. Za Kuciakovu vraždu zaplatil objednávateľ minimálne 70.000 eur. Okrem Mariana Kočnera sú obvinení aj Alena Zs., Tomáš Sz., Miroslav M. a Zoltán A. Sú vo väzbe.


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články