Utorok25. jún 2024, meniny má Olívia, Tadeáš, zajtra Adriána

Trápenie českého speváka: Výčitky po nehode a... Rakovina!

Karel Černoch Zobraziť galériu (3)
Karel Černoch (Zdroj: ČT)

PRAHA - Mnohí sú presvedčení, že za rakovinu môže hlavne nadmerný stres. Ten po nehode prežíval aj spevák Karel černoch, ktorý si vyčítal smrť mladého kolegu. Neskôr mu bola diagnostikovaná rakovina hrubého čreva.

Karel Černoch sa narodil 12. októbra 1943. Vyučil sa za klampiara, no odmalička mal blízko k hudbe. 

Galéria: Karel Černoch

Pracoval ako rekvizitár v štúdiách na Barrandove a odtiaľ sa mu podarilo preraziť na javiská. Spieval so skupinou Juventus a pripísal si na konto hity ako ako Nářek převozníka, Ona se brání či pieseň s politickým podtextom 18 minut. 

Hoci začínal s rokenrolom a bigbítom, neskôr sa začal profilovať ako strednoprúdový spevák. Bodoval aj na Bratislavskej lýre. V roku 1969 vyhral so skladbou Píseň o mé zemi. Pre politický podtext sa však dostal do problémov a aby mohol opäť vystupovať, musel ocenenie vrátiť. 

Karel Černoch
Zobraziť galériu (3)
Karel Černoch  (Zdroj: TASR)

V polovici 80. rokov si založil skupinu Bonton. Neskôr pôsobil aj ako muzikálový herec, moderátor či dabingový herec. Zahral si napríklad aj v rozprávke Co takhle svatba, princi? 

Karel Černoch zomrel 27. decembra 2007 na rakovinu hrubého čreva. Podiel na jeho chorobe mohol mať aj stres z nehody, ktorú zažil v roku 2004. On po náraze vyletel z auta, no kolega Patrik Stoklasa na následky zranení zomrel. Mal len 22 rokov.

Hoci Černoch nebol vodičom vozidla, vinil sa za smrť mladého muzikálového herca a speváka. „Otec si potom vyčítal, že keby sedel na inom mieste, tak Patrik, mladý chlapec, mohol žiť,” prezradil umelcov syn Marek. „Veľmi to vo svojom vnútri riešil, bil sa s tým a myslím, že to naštartovalo tú jeho chorobu. Nie som lekár, ale čo som sa rozprával s odborníkmi, pripúšťajú, že takýto stres mohol byť zásadným faktorom,” dodal. 

Trápenie českého speváka: Výčitky
Zobraziť galériu (3)
 (Zdroj: CT)

Viac o téme: Karel Černoch
Nahlásiť chybu

Odporúčame

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Stream naživo

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Celý program

Ďalšie zo Zoznamu