Štvrtok, 6. máj 2021. Meniny má Hermína, zajtra Monika.

Kedysi markizácky šašo a dnes... Je z neho politik!

Jožo Pročko
Jožo Pročko
Zdroj: TV MARKÍZA
13.03.2020 00:01

BRATISLAVA - Pred 20 rokmi sa Jožo Pročko stal všeobecne známym, keď začal pôsobiť v Markíze. Mal svoj typický spôsob moderovania a humoru, za čo ho jedni milovali a iní neznášali. Dnes je však už z televízneho zabávača politik, ktorý bude s najväčšou pravdepodobnosťou súčasťou novej vlády.


Jožo Pročko sa narodil 13. marca 1965. Študoval na Fakulte telesnej výchovy a športu, neskôr pridal aj VŠMU. Okrem moderovania sa venoval aj herectvu, najmä v divadle. 

Ako zabávač začínal vo VTV, potom pôsobil v STV. Časy najväčšej slávy ale zažil v Markíze. Odštartoval to v roku 2000 programom Jožo Pročko pokúša. Neskôr robil napríklad nachytávkovú reláciu Je to možné?!, spevácku šou Slávici na ulici a napokon súťažno-zábavnú šou Nebo, peklo, Pročko. Na Jojke účinkoval v Nikdy nehovor nikdy.

Kedysi markizácky šašo a
Zdroj: TV MARKÍZA

Z obrazoviek zmizol približne pred 12 rokmi, odvtedy sa objavoval sporadicky ako hosť v rôznych reláciách alebo moderoval nejaké galavečery. V posledných rokoch sa často vyjadroval k politickej situácii na Slovensku, až nakoniec tento rok kandidoval v parlamentných voľbách za hnutie OĽaNO. 

Keďže práve toto hnutie získalo od voličov najväčšiu podporu, ak nezlyhajú rokovania s ďalšími stranami, práve ono bude základom budúcej vlády. Nech už sa ale situácia vyvinie akokoľvek, miesto v Národnej rade SR má Pročko isté. 

Kedysi markizácky šašo a
Zdroj: Topky/msz


Galéria

Jožo Pročko Jožo Pročko Jožo Pročko

Nástroje k článku


AUTOR: © Zoznam/ev

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články