°C

Nedeľa, 12. júl 2020. Meniny má Nina, zajtra Margita.

Posledné chvíle Patricka Swayzeho pred kamerou: Veril na zázrak... O pár mesiacov zomrel!

Patrick Swayze
Patrick Swayze
Zdroj: Sony Pictures
18.08.2019 00:01

LOS ANGELES - Herec Patrick Swayze by dnes oslávil 67 rokov. Pred 10 rokmi však prehral svoj boj s rakovinou. Keď mu ju lekári diagnostikovali, podrobil sa liečbe a jeho stav sa zlepšil. Dokonca nakrútil film aj seriál a veril, že sa zázračne uzdravil.


Patrick Swayze sa narodil 18. augusta 1952 v Houstone. Už od malička bol vedený k tancu, keďže sa ním obaja jeho rodičia živili. Patrick študoval na baletných školách v New Yorku, neskôr účinkoval v zájazdovom divadle, až sa vypracoval na Broadway. 

Vďaka atraktívnemu zovňajšku a charizme bol tento tanečník zaujímavý aj pre tvorcov seriálov, či filmov. Pred kamerami stál prvýkrát v roku 1979. V archívoch sa nájde aj zopár fotografií, na ktorých sa predviedol ako model.   

Patrick Swayze
Zdroj: profimedia.sk

Celosvetovo ho preslávil film Hriešny tanec a jeho fanúšikovia nezabúdajú ani na snímku Duch. Mnohé ženy si ho zamilovali ešte predtým v seriáli Sever a Juh. 

Posledné chvíle Patricka Swayzeho
Zdroj: Warner Bros.

V roku 2008 lekári Swayzemu diagnostikovali rakovinu pankreasu. Podrobil sa liečeniu a výsledky sa javili byť dobré. Dostával sa do dobrej kondície a dokonca sa postavil pred kamery televízneho seriálu The Beast.

Na margo zdravotného stavu hovoril, že sa stal zázrak. „Som zázračný a nechápem prečo,” poznamenal v jednom z rozhovorov, pričom netušil, že mu ostáva len pár mesiacov života. Svoj boj 14. septembra 2009 prehral. 

Seriál The Beast sa dostal na verejnosť v januári 2009.
Posledné chvíle Patricka Swayzeho
Zdroj: Sony Pictures

V máji 2009 ešte mohli diváci vidieť Patricka Swayzeho vo filme Powder Blue.
Posledné chvíle Patricka Swayzeho
Zdroj: Speakeasy Releasing


Galéria

Nástroje k článku


AUTOR: © Zoznam/zuz, ev

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články