Streda, 28. júl 2021. Meniny má Krištof, zajtra Marta.

Najstaršia hviezda Búrlivého vína: FOTO spred 50 rokov... Aha, ako vyzerala herečka Rysová!

Eva Rysová
Eva Rysová
Zdroj: TV MARKÍZA
16.08.2019 00:01

BRATISLAVA - Herečka Eva Rysová (87) sa po vyše 60 rokoch rozhodla zavesiť svoje povolanie na klinec. Naposledy účinkovala v markizáckom Búrlivom víne. Pripomeňte si v deň jej narodenín aj skoršie roky jej kariéry...


Eva Rysová sa narodila 16. augusta 1932. Vyštudovala VŠMU a pôsobila v divadlách v Martine, Trnave a Nitre. Neskôr sa jej domovským javiskom stala Nová scéna v Bratislave. 

Zahrala si vo vyše stovke televíznych filmov, naposledy účinkovala v seriáli Búrlivé víno. Diváci ju však mohli vidieť aj v Ordinácii v ružovej záhrade či v Sekerovcoch. 

Najstaršia hviezda Búrlivého vína:
Zdroj: TV MARKÍZA

Ešte v roku 2017, keď sa dotočilo Búrlivé víno, nám herečka povedala, že jej práca bude chýbať. Keď však najnovšie účinkovala v klipe Mira Jaroša, vyjadrila sa, že hrala poslednýkrát. Viac hereckých ponúk už prijímať nemieni. 

Na fotografii so spevákom bolo vidieť, že pani Rysová sa opiera o barlu. „O barle som kvôli točeniu hlavy, nie preto, že by som mala niečo s nohami, ale keď sa mi mení tlak, tak sa mi točí hlava. A hlavne, keď vystupujem z auta, otáčam sa...” vysvetlila pre Topky pred dvomi rokmi. 

Pripomeňte si fotografiami, ako vyzerala Eva Rysová na vrchole síl pred 50 rokmi: 

Najstaršia hviezda Búrlivého vína:
Zdroj: RTVS

Najstaršia hviezda Búrlivého vína:
Zdroj: RTVS


Galéria

Nástroje k článku


Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články