Trinity z Matrixu po 20 rokoch: Aha, ako teraz vyzerá! | Topky.sk

°C

Nedeľa, 26. január 2020. Meniny má Tamara, zajtra Bohuš.

Trinity z Matrixu po 20 rokoch: Aha, ako teraz vyzerá!

Carrie-Anne Moss
Carrie-Anne Moss
Zdroj: Warner Bros.
21.08.2019 00:01

LOS ANGELES - Carrie-Anne Moss (52) si v 90. rokoch zahrala vo viacerých filmoch. Najviac ju však preslávila trilógia Matrix, kde stvárnila drsnú Trinity. Pozrite, ako vyzerá 20 rokov od vysielania prvého dielu.


Kanadská herečka Carrie-Anne Moss, narodená 21. augusta 1967, má široký herecký register - od bizarných postáv až po komediálne ladené, najčastejšie sa ale objavuje v polohe tajuplných osudových žien. 

Carrie-Anne Moss ako Trinity
Trinity z Matrixu po
Zdroj: Warner Bros.

Moss pochádza z kanadského Vancouveru. V dvadsiatich rokoch sa presťahovala do Európy a vyskúšala modelingovú kariéru ako vysoká a štíhla dievčina. Ešte ako modelka v Španielsku prijala úlohu v americkej sérii Dark Justice. V roku 1992 sa presťahovala z Barcelony do Los Angeles v Kalifornii, kde sa zapísala na štúdium na Americkej akadémii dramatických umení a začala účinkovať v seriáli Melrose Place

Najdôležitejší bol pre ňu rok 1999, keď dostala veľkú hereckú šancu - úlohu Trinity v Matrixe od bratov Wachowských. Následne začali chodiť ďalšie zaujímavé roly: v mysterióznej snímke Memento, vo filmovej adaptácii románu Čokoláda, v komédii Akcia Pelikán, v thrilleri Podozrenie nula. 
Svoje modelingové roky zužitkovala v seriáli Modelky. Už niekoľko rokov účinkuje v marvelovskom seriáli Jessica Jones. 
Carrie-Anne Moss dnes
Trinity z Matrixu po
Zdroj: Myles Aronowitz/Netflix
Trinity z Matrixu po
Zdroj: SITA

Galéria

Carrie-Anne Moss Carrie-Anne Moss ako Trinity Carrie-Anne Moss dnes Carrie-Anne Moss Carrie-Anne Moss a Keanu Carrie-Anne Moss v Matrixe Carrie-Anne Moss na aktuálnom Carrie-Anne Moss

Nástroje k článku


AUTOR: © Zoznam/ev ZDROJ: ČTK

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články