Mlčanie Fica a podpora Mostu-Híd k ombudsmanke otvorilo nový konflikt, hovorí Paška | Topky.sk

Utorok, 23. júl 2019. Meniny má Oľga, zajtra Vladimír.

Mlčanie Fica a podpora Mostu-Híd k ombudsmanke otvorilo nový konflikt, hovorí Paška

Jaroslav Paška
Jaroslav Paška
Zdroj: SITA
19.08.2017 18:20

BRATISLAVA - Predvádzanie sa verejnej ochrankyne práv Márie Patakyovej na Dúhovom pochode za mlčania Úradu vlády SR či verejne deklarovanej podpory Mostu-Híd pre takéto správanie sa ombudsmanky je nielen poburujúce, ale tiež otvorilo nový, zásadný ideologický konflikt vo vnútri koalície - otázku plnenia rozličných požiadaviek LGBTI, píše na svojom facebookovom profile poslanec NR SR a podpredseda Slovenskej národnej strany (SNS) Jaroslav Paška.


Prítomnosť ombudsmanky na Dúhovom Pride je podľa neho koaličnou fackou slušným ľuďom či priamo SNS. "Súdny človek rýchlo pochopí, že je asi málo pravdepodobné, aby chcel tandem Smer-SD a Most-Híd takýmto provokatívnym vyvolaním nového ideologického konfliktu stabilizovať súčasnú vládnu zostavu. Zdá sa preto, že tu bude iný plán," dodáva Jaroslav Paška.

Ako ďalej podpredseda národniarov píše, keď v roku 2016 veľvyslanec SR vyvesil dúhovú vlajku na budovu Zastupiteľstva SR v Budapešti, predseda vlády Robert Fico vyhlásil, že považuje za neadekvátne a neprijateľné, aby na budove zastupiteľstva SR v zahraničí okrem slovenskej a európskej vlajky boli vyvesené akékoľvek iné zástavy alebo znaky podporujúce ktorúkoľvek ideológiu, náboženstvo alebo minoritné skupiny ľudí.

"Keď po roku ombudsmanka Mária Patakyová vyvesila takú istú dúhovú vlajku na budovu Verejného ochrancu práv SR a cez Facebook krivo obvinila Slovensko, že komunite LGBTI nezabezpečuje plnú ochranu práv jej členov, predseda vlády SR Robert Fico sa neozval," píše Paška. Výzvu predsedu NR SR a SNS Andreja Danka na okamžité odstránenie dúhovej vlajky z budovy štátnej inštitúcie SR verejná ochrankyňa práv podľa Pašku odignorovala. "Provokatívnym správaním pani ombudsmanka vážne znepokojila aj všetkých poslancov NR SR z SNS, ktorí jej svojimi hlasmi pomohli posadiť sa do kresla významnej štátnej funkcie a vyvolala vážne pochybnosti o spôsobilosti na výkon tak zodpovednej práce," skonštatoval na Facebooku Paška.

Hovoria o podpore novej rodinnej politky

Slovensko potrebuje namiesto "podpory niekedy zvláštnych prejavov sexuálnych menšín" novú koncepciu rodinnej a demografickej politiky. Tvrdí to koaličná SNS a žiada, aby sa materstvo, rodičovstvo a rodinná politika stali prioritou tejto vlády.

Poslanci SNS chcú do Národnej rady SR predložiť návrh zákona o posudzovaní vplyvov na rodinu a manželstvo, ktorý bude zahŕňať vytvorenie takzvanej rodinnej doložky v legislatívnom procese. "A rovnako iniciatívne predložíme našim koaličným partnerom návrh na vytvorenie Rady vlády pre rodinu a demografický rast," uviedol predseda poslaneckého klubu SNS Tibor Bernaťák.

Koaličná strana poukazuje, že spoločensky preferovaným ideálom musí zostať funkčné manželstvo a rodina. "Sme si vedomí, že nie každému sa podarí žiť z rôznych dôvodov tento ideál, preto samozrejmosťou musí byť aj podpora tehotným matkám, slobodným mamičkám, ako aj akýmkoľvek matkám v núdzi," uviedol Bernaťák.

SNS očakáva, že vznik Rady vlády pre rodinu a demografický rast môže byť "prvým krokom na ceste k reálne rodinnej a demografickej politike na Slovensku". "Rovnako zákon o posudzovaní vplyvov na rodinu a manželstvo a rodinná doložka sa môžu stať efektívnym opatrením s veľkou symbolickou hodnotou," dodal Bernaťák. Jej prijatie má byť zreteľným signálom, že "akákoľvek vláda nemôže prijímať ekonomické a finančné opatrenia, ktoré pôjdu proti rodine". SNS uvádza, že rešpektuje ľudí zúčastňujúcich sa na Dúhovom Pride, ale "chce zdôrazniť, že takéto podujatia sú propagáciou hodnôt, ktoré by akékoľvek štátne inštitúcie nemali podporovať".


Nástroje k článkuZDROJ: SITA
FOTO: SITA

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články