VIDEO Slepcovi v minulosti sen zmarila nešťastná náhoda, teraz ho obdivuje celý svet | Topky.sk

Pondelok, 14. október 2019. Meniny má Boris, zajtra Terézia.

VIDEO Slepcovi v minulosti sen zmarila nešťastná náhoda, teraz ho obdivuje celý svet

Micuhiro Iwamoto.
Micuhiro Iwamoto.
Zdroj: YouTube/Mark 1333
24.04.2019 11:42

TOKIO - Slepý Japonec úspešne dokončil nepretržitú plavbu naprieč Tichým oceánom. Stal sa tak vôbec prvou zrakovo postihnutou osobou, ktorá také niečo dokázala. Jeho príbeh je dôkazom toho, že neúspech je kľúčom k úspechu.


Päťdesiatdvaročný Micuhiro Iwamoto, ktorý prišiel o zrak ako 16-ročný, sa plavil 14-tisíc kilometrov s pomocou vidiaceho navigátora. Jeho 12-metrová loď dorazila do prístavu vo Fukušime v sobotu ráno, čím dokončil svoju dvojmesačnú plavbu.

Z Kalifornie vyplával 24. februára spolu s Dougom Smithom, americkým navigátorom, ktorý mu počas dobrodružstva slovne asistoval. Pomáhal mu najmä tým, že ho informoval o smere vetra. 


Čítajte aj: FOTO Európan sa vydal preplávať tisícky kilometrov v oranžovej kapsuli, má šialený plán!


"Som najšťastnejší človek na svete," citovala Iwamota japonská tlačová agentúra Kjódo. "Nevzdal som to a splnil som si sen," dodal Japonec, ktorý sa pokúsil Tichý oceán preplávať pred šiestimi rokmi. Do jeho lode však vrazili veľryby.  

Micuhiro Iwamoto.
Zdroj: YouTube/Mark 1333

Cestu absolvoval, aby vyzbieral peniaze na charitu. Peniaze pôjdu okrem iného na výskum prevencie ochorení, ktoré spôsobujú slepotu.


Galéria

Micuhiro Iwamoto. Micuhiro Iwamoto. Ilustračné foto

Nástroje k článku


AUTOR: © Zoznam/Vo
ZDROJ: SITA
VIDEO: YouTube/Mark 1333

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články