Festival Žilina žije sľubuje skvelý zážitok | Topky.sk
Streda, 28. júl 2021. Meniny má Krištof, zajtra Marta.

Festival Žilina žije sľubuje skvelý zážitok

Festival Žilina
Festival Žilina
Zdroj: Festival Žilina
27.07.2018 10:00

Tretí ročník multižánrového klubového festivalu Žilina žije prichádza s nabitým lineupom. Najznámejšie kluby v meste v septembri ožijú koncertami a atraktívnym sprievodným programom.


Na dvoch hlavných koncertných pódiách sa predstavia Medial Banana, Puding Pani Elvisovej, Fallgrapp, Vrbovskí víťazi, Bad Karma Boy, Tolstoys, John WolfhookerLandless. V ďalších kluboch sa fanúšikovia môžu tešiť na Home-made Stage zložený výhradne z domácich kapiel, ale aj workshopy, vystúpenia DJov a diskusiu.

Festival Žilina
Zdroj: Festival Žilina

O pripravovanom ročníku nám prezradil viac organizátor festivalu Lukáš Turiak: „Tretí ročník Žilina žije pre nás znamená ďalší posun o level vyššie. Sme veľmi radi, že z pôvodne nenápadnej myšlienky sa nám podarilo začať budovať podujatie, na ktoré sú dobré ohlasy. Snažíme sa festival vylepšovať po každej stránke a veríme, že návštevníci to ocenia. Dvomi najviditeľnejšími zmenami sú silnejší lineup a profi vizuály, za ktoré vďačíme Rasťovi Tupému z Kreativ Gangu. Veľmi pozitívne na všetko vplýva aj skutočnosť, že na organizáciu festivalu už nie som sám,“ dodal Lukáš.

Festival Žilina
Zdroj: Festival Žilina

Novým členom jadra organizačného tímu je Michal Michalek, známy aj z pôsobenia v skupine Swan Bride: „S kapelou som mal možnosť zažiť zaujímavé slovenské a európske festivaly. Vždy ma fascinovala ich veľkosť, rôznorodosť a hlavne organizácia. Chuť zorganizovať hudobný festival vo mne zostala dodnes a hneď, ako som sa dozvedel o Žilina žije som bol myšlienkou klubového festivalu v našom meste nadšený. Som naozaj rád, že som jeho súčasťou a veľmi sa teším na nadchádzajúci ročník,“ prezradil Michal.

Festival Žilina
Zdroj: Festival Žilina

 

Zaujímavou súčasťou festivalu bude diskusia, na ktorú prijali pozvanie organizátori festivalov PohodaGrape, Michal Kaščák a Janči Trstenský, ale aj majiteľ legendárneho klubu Bombura, Marián Pavúk.

Lístky na festival Žilina žije sú dostupné v sieti 

Festival Žilina
Zdroj: Festival Žilina

 - reklamná správa -


Galéria

Festival Žilina Festival Žilina Festival Žilina Festival Žilina Festival Žilina

Nástroje k článkuPR článok

Nahlásiť chybu

Najčítanejšie články