Pondelok, 24. január 2022. Meniny má Timotej, Timon, Tímea, zajtra Gejza.

Londýn ešte nepredstavil svoju víziu budúcich vzťahov po brexite, uviedol Barnier

Hlavný vyjednávač EÚ pre brexit Michel Barnier reční o brexite v sídle EÚGaléria fotiek (1)
Hlavný vyjednávač EÚ pre brexit Michel Barnier reční o brexite v sídle EÚ
Zdroj: FOTO TASR/AP

BRUSEL - Británia ešte stále nenačrtla svoju konkrétnu predstavu o fungovaní budúcich vzťahov medzi Bruselom a Londýnom po vystúpení Spojeného kráľovstva z Európskej únie. Povedal to v piatok hlavný vyjednávač EÚ pre brexit Michel Barnier s tým, že Brusel podľa neho už viackrát vyzval Londýn, aby bol pokiaľ ide o podobu budúcich vzťahov zrozumiteľnejší.


Barnier povedal v piatok novinárom, že svojho britského rezortného kolegu - ministra pre brexit Davida Davisa - tento týždeň upozornil, že "nastal čas prijať rozhodnutia". Británia mala v piatok v Bruseli predstaviť viac detailov ohľadne podoby budúcich vzťahov s Bruselom. Barnier však novinárom povedal, že stretnutie britská strana z organizačných dôvodov zrušila.

Londýn zatiaľ svoje pozície ohľadom prechodného obdobia nezverejnil. Očakáva sa, že britská premiérka Theresa Mayová tak urobí najneskôr 23. februára na neformálnom summite EÚ v Bruseli. Dátum vystúpenia Británie z EÚ bol stanovený na 29. marca 2019, prechodné obdobie by malo trvať do konca roku 2020.

Viac o téme:
ZDROJ: TASR/FOTO: TASR/AP Nahlásiť chybu

Súvisiace články

Najčítanejšie články