Poliaci sa v prieskume vyslovili jasne: Nie sú veľmi nadšení z migrantov | Topky.sk

Piatok, 17. august 2018. Meniny má Milica, zajtra Elena, Helena.

Poliaci sa v prieskume vyslovili jasne: Nie sú veľmi nadšení z migrantov

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: TASR
13.09.2016 20:40

VARŠAVA - Viac ako dve tretiny Poliakov (69 percent) sú proti tomu, aby ich krajina prijala migrantov z iných členských štátov Európskej únie. Navyše sa zvyšuje aj podiel tých, ktorí neschvaľujú prijatie vojnových utečencov bez ohľadu na kvóty navrhované Bruselom.


Vyplýva to z výsledkov prieskumu Centra pre výskum verejnej mienky (CBOS), ktoré dnes zverejnili tamojšie médiá. Až 79 percent respondentov spomedzi 69 percent - vyslovujúcich sa proti premiestneniu utečencov z Blízkeho východu a severnej Afriky do Poľska - zdôvodnilo svoju odpoveď obavami z terorizmu.

Najviac odpovedí schvaľujúcich prerozdeľovanie migrantov prišlo z úst voličov najsilnejšej opozičnej strany Občianska platforma (PO, 46 percent) a iného opozičného subjektu Nowoczesna (57 percent). Naopak, v radoch voličov vládnej strany Právo a spravodlivosť (PiS) by takýto postup našiel pochopenie iba u 17 percent respondentov, kým medzi sympatizantmi zoskupenia Kukiz'15 ešte menej (13 percent). Oproti predchádzajúcemu prieskumu klesla podľa CBOS aj ochota Poliakov prijať utečencov z Ukrajiny, a to o tri percentá.


Nástroje k článkuZDROJ: TASR
FOTO: SITA

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články