Tento chlap je skutočný hrdina: Zostal v "pekle", aby zachránil zvieratá | Topky.sk

°C

Nedeľa, 26. január 2020. Meniny má Tamara, zajtra Bohuš.

Tento chlap je skutočný hrdina: Zostal v "pekle", aby zachránil zvieratá

Keigo sa dobrovoľne stará o opustené zvieratá
Keigo sa dobrovoľne stará o opustené zvieratá
Zdroj: la-croix.com
12.10.2013 19:15

NARAHA - Keigo Sakamoto láskyplne drží v ruke Atoma, jedného zo svojich 21 psov, o ktorých sa stará v kontaminovanej zóne neďaleko jadrovej elektrárne Fukušima. Ako je možné, že stále žije na mieste, ktoré sa stalo synonymom smrti? Jednoducho odmietol opustiť zvieratá, ktoré tam ľudia nechali napospas krutému osudu.


Keď v elektrárni Fukušima pred viac ako dva a pol rokom došlo k havárii, stovky tisíc ľudí z okolia okamžite evakuovali. Boli však aj takí, ktorí odmietli opustiť svoje domovy, hoci tým podstupovali riziko, že ich uniknutá radiácia skôr či neskôr zabije.

Jedným z nich je aj päťdesiatosemročný Keigo, ktorý však nezostal kvôli sebe, ale kvôli bezmocným zvieratám, ktorých v snahe čo najrýchlejšie utiecť do bezpečia opustili ich majitelia. Bývalý opatrovateľ a farmár pre ne na svojom pozemku pri meste Naraha postavil provizórny útulok a poskytol tak náhradný domov pre viac ako päťsto živých tvorov. U mnohých ľudí si za to získal obdiv a sympatie.

Tento chlap je skutočný
Zdroj: la-croix.com

Tento chlap je skutočný
Zdroj: la-croix.com

"Moje zvieratá pre mňa znamenajú všetko. Okrem toho nikto mi doteraz oficiálne neoznámil, že sa mám odtiaľto odsťahovať preč. Viem, že tým ohrozujem svoje zdravie, ale nemám inú možnosť. Nemôžem tu predsa nechať všetky tie úbohé stvorenia," povedal Sakamoto.


Galéria

Keigo sa dobrovoľne stará

Nástroje k článkuZDROJ: np
FOTO: la-croix.com

Nahlásiť chybu

Najčítanejšie články