Ďalšie škandalózne zistenie o falošnom chirurgovi: Dlhy štátu a biznis s Mečiarovým privatizérom! | Topky.sk

°C

Utorok, 10. december 2019. Meniny má Radúz, zajtra Hilda.

Ďalšie škandalózne zistenie o falošnom chirurgovi: Dlhy štátu a biznis s Mečiarovým privatizérom!

Nástroje k článkuZDROJ: TASR, zh
FOTO: Instagram/dr.yassineghazi.a, archív

Nahlásiť chybu

Tagy

Vľavo: Yassine Ghazi, vpravo: Karol Martinka
Vľavo: Yassine Ghazi, vpravo: Karol Martinka
21.10.2016 09:40

BRATISLAVA - V kauze falošného plastického chirurga sa na povrch vynára jedno prekvapenie za druhým. Ďalším nečakaným odhalením je podnikanie kontroverzného lekára s cudzokrajnými koreňmi. Yassine Ghazi má okrem štátnych dlhov aj zaujímavé biznis spojenie.


Vaše tipy

Klinika plastickej chirurgie, na ktorej operoval kontroverzný Yassine Ghazi, je za posledné dni pod drobnohľadom médií a úradov. Lekári na nej vykonávali zákroky napriek tomu, že na to nemali žiadne zákonné povolenia. Pomaly však na povrch vychádzajú aj ďalšie skutočnosti v prípade, ktorý prefackal Slovensko - okrem laickej verejnosti primäl aj odborníkov, aby dôslednejšie preverovali poskytovateľov rozličných lekárskych či zdravotníckych zákrokov.

Nové fakty v kauze falošného plastického chirurga: Tisíce potupených žien, dal aj FOTO s Verešovou!

Prípad okolo chirurga Ghaziho odhaľuje ďalšie tajomstvo. Z výpisov z Obchodného registra vyplýva, že spoločnosť iLaesthetic s. r. o., ktorá do 28. 6. 2016 figurovala pod názvom Adelais Clinique s. r. o., dlhovala k 10. 10. 2016 Sociálnej poisťovni sumu vo výške 927,28 eur. Po roku 2014 sa dostala do finančných problémov a jej zisky začali prudko klesať. V roku 2015 bola už firma v mínuse.

Zdroj: Finstat.sk
Ďalšie škandalózne zistenie o
Zdroj: prt scr

Zdroj: Finstat.sk
Ďalšie škandalózne zistenie o
Zdroj: prt scr

Okrem podvodnej firmy sa však meno Yassina Ghaziho objavilo aj v inej obchodnej súvislosti. Ako opäť prezrádza Obchodný register, Ghazi je od 13. 5. 2014 konateľom spoločnosti ALWAN, ktorú novému majiteľovi zo Spojených arabských emirátov v máji 2014 predal Karol Martinka, privatizér Piešťanských kúpeľov z Mečiarovej éry. Ghazi sa po predaji firmy stal konateľom a nahradil vo funkcii konateľa Martinku.

Aké mal a má Yassine Ghazi vzťahy s podnikateľom Karolom Martinkom, nie je známe. Firma, s ktorej históriou sa spájajú obe mená, mala k 24. 7. 2016 vyúčtovaný daňový dlh štátu vo výške 480 eur. Spoločnosť ALWAN (od 17. 6. 2010 do 12. 5. 2014 pod názvom THE, s. r. o.) sa podľa Obchodného registra zaoberá okrem sprostredkovateľskej činnosti aj organizovaním kultúrnych a spoločenských podujatí, reklamnými a marketingovými službami či prieskumom trhu a verejnej mienky.

Karol Martinka je niekdajší riaditeľ Devín banky a známy podnikateľ, ktorého manželka bola pravou rukou bývalého premiéra Vladimíra Mečiara. Jeho meno preslávila najmä privatizácia Piešťanských kúpeľov, v súvislosti s ktorou mu v minulosti hrozilo trestné stíhanie, zastavené v roku 2010. V podnikateľskej sfére sa Martinka aktuálne už nepohybuje.

Ďalšie škandalózne zistenie o
Zdroj: prt scr

Ďalšie škandalózne zistenie o
Zdroj: prt scr

Ďalšie škandalózne zistenie o
Zdroj: prt scr

Zdroj: Finstat.sk
Ďalšie škandalózne zistenie o
Zdroj: prt scr

Predseda Bratislavského samosprávneho kraja Pavol Frešo oznámil mimoriadny brífing v súvislosti s novými skutočnosťami v prípade falošného plastického chirurga v Bratislave. Brífing sa uskutoční o 11.30 h.  


Najčítanejšie články