Sobota13. júl 2024, meniny má Margita, zajtra Kamil, Lara

Slovensko oslavuje: Futbalisti získali jedno z najvýznamnejších víťazstiev v histórii! Poďakovanie fanúšikom

(Zdroj: TASR/Martin Baumann)

FRANKFURT - 17.jún 2024 sa zapíše do dejín slovenského futbalu ako jeden z tých najkrajších a najúžasnejších dní. Slovenskí futbalisti dosiahli jedno z najpamätnejších víťazstiev v jeho novodobej histórii. Nemalú zásluhu na tom majú aj všetci, ktorí našu reprezentáciu podporovali priamo na štadióne a vytvorili naozaj nezabudnuteľnú atmosféru. Všetci bez rozdielu, veku, vzdelania, pohlavia, politických alebo akýchkoľvek iných preferencií či iných deliacich čiar išli za spoločným cieľom - držať palce a povzbudzovať našich hráčov - a tí sa im odvďačili tým najkrajším spôsobom. Heroickým výkonom a slávnym víťazstvom.

Futbal je výnimočný fenomén presahujúci rámec športu. Preto aj Slovenský futbalový zväz v rámci svojho protokolu pozýva na všetky medzištátne zápasy našej reprezentácie, ktoré organizuje, stále rovnaký okruh ústavných a verejných činiteľov - hlavu štátu, reprezentantov parlamentu, vlády, ale aj samosprávy a iných ústredných orgánov. V prípade záverečných turnajov priamo UEFA pozýva na každý zápas osem ústavných činiteľov resp. politických reprezentantov každej krajiny a SFZ je v tomto prípade sprostredkovateľom.

Považujeme za správne a potrebné (aj z medzinárodného hľadiska), že ide o najvyšších ústavných činiteľov, či už to bol v roku 2016 vtedajší prezident alebo včera podpredsedovia parlamentu a ministri. Tento postup sme uplatňovali a budeme uplatňovať vždy - bez ohľadu na to kto je v koalícii a kto v opozícii. Chceme sa poďakovať všetkým fanúšikom bez rozdielu - od tých, ktorí boli na tribúnach na tých najvrchnejších miestach až po tých, ktorí boli v čestnej lóži na pozvanie SFZ a UEFA. Všetci bez rozdielu svojím povzbudzovaním prispeli k spoločnému úspechu a všetkým rovnako úprimne ďakujeme. Veríme, že svoju priazeň nášmu tímu zachovajú aj v ďalších zápasoch.

Viac o téme: FutbalEURO 2024Slovenský futbalový zväzFanušikovia
Nahlásiť chybu

Odporúčame

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Stream naživo

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Celý program

Ďalšie zo Zoznamu