Štvrtok25. apríl 2024, meniny má Marek, Marko, Markus, zajtra Jaroslava

Jeden jazdil prirýchlo, druhý spôsobil nehodu a ušiel! Obom vodičom zistila polícia alkohol v krvi

Ilustračné foto
Ilustračné foto (Zdroj: Getty Images)

ŠTRBA - Polícia obvinila 33-ročného muža z obce Štrba neďaleko Popradu, opitý mal naraziť do iného auta a z miesta nehody odišiel. Krajská policajná hovorkyňa z Prešova Jana Ligdayová informovala, že obvinený viedol vozidlo po rodnej obci v sobotu (2. 3.) poobede.

Do odstaveného vozidla narazil pri cúvaní, v jazde však pokračoval ďalej. "V smere na Važec nezvládol riadenie a s autom zišiel mimo cesty. Podarilo sa mu dostať späť na vozovku, a tak odišiel preč," uviedla hovorkyňa. Policajná hliadka muža v krátkom čase vypátrala a podrobila kontrole. Výsledok u neho vykonanej dychovej skúšky dosiahol hodnotu 2,6 promile.

archívne video

Policajná naháňačka za opitým vodičom po R1 v protismere (Zdroj: Facebook/Polícia SR - Banskobystrický kraj)

Poverený príslušník okresného dopravného inšpektorátu v Poprade nezodpovedného vodiča obvinil z trestného činu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky. "Muž bol umiestnený do cely policajného zaistenia," uzavrela Ligdayová.

Polícia obvinila aj 45-ročného muža z Hermanoviec

Z trestného činu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky polícia obvinila 45-ročného muža z obce Hermanovce v okrese Prešov. Informovala o tom hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Prešove Jana Ligdayová. Ako uviedla, v nedeľu (3. 3.) po polnoci si napriek tomu, že nie je držiteľom vodičského oprávnenia, sadol za volant osobného auta a jazdil s ním po ceste v Jarovniciach.

"Keďže jazdil veľmi rýchlo, bol policajnou hliadkou zastavený a podrobený kontrole. Výsledok u neho vykonanej dychovej skúšky dosiahol viac ako 1,8 promile," povedala Ligdayová a doplnila, že muž bol umiestnený do cely policajného zaistenia.

Viac o téme: Alkohol za volantomNehodaOpitý vodičVodičiPolícia Prešovský kraj
Nahlásiť chybu

Odporúčame

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Stream naživo

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Celý program

Ďalšie zo Zoznamu