Sobota20. apríl 2024, meniny má Marcel, zajtra Ervín

MIMORIADNA situácia v Košiciach! Obrovský úsek prepadnutej cesty komplikuje dopravu

(Zdroj: Topky)

KOŠICE - Primátor Košíc Jaroslav Polaček vo štvrtok vyhlásil mimoriadnu situáciu na území mesta. Dôvodom je odtrhnutá a zosunutá krajnica na 80-metrovom úseku pravého pruhu cesty od Baránka na Bankov. Informuje o tom mesto Košice na svojej webovej stránke.

archívne video 

Pre zosuv na Devínskej ceste mesto vyhlásilo mimoriadnu situáciu (Zdroj: TASR/Jaroslav Novák)

Členovia krízového štábu mesta mali na štvrtkovom zasadnutí k dispozícii aj operatívnu geologickú správu od spoločnosti Geo Slovakia. "Vplyvom počasia došlo v smere na Bankov k poklesu pravej časti vozovky, vzniku trhlín v asfalte a odtrhnutiu krajnice. Tým došlo k ohrozeniu života, zdravia a majetku. Je to úzka cesta postavená čiastočne v záreze a čiastočne v násype. Ak by nastali nepriaznivé poveternostné vplyvy, ako sú dážď alebo mráz, dôjde k zosuvu časti komunikácie," uviedol riaditeľ firmy Vladimír Fabian.

Motoristov čakajú obmedzenia

V najbližších dňoch sa na mieste uskutoční podrobný geologický prieskum. Jeho súčasťou budú aj prieskumné vrty. Na základe výsledkov sa určí rozsah prác, ktoré bude potrebné vykonať, aby bola doprava v tomto úseku opäť bezpečná. "Mesto bude pravidelne monitorovať vzniknutú situáciu a konzultovať ju s vedením Okresného úradu v Košiciach. Mestské lesy vykonajú na mieste kontrolu stavu drevín. Z dôvodu zníženia zaťažovania zosuvného svahu majú vyrezať poškodené, respektíve suché stromy," dodáva magistrát.

Motoristov čakajú na ceste na a z Bankova menšie obmedzenia. Premávka bude vedená len v jednom jazdnom pruhu. Prejazd na tomto úseku riadi semafor a rýchlosť znížili na 30 kilometrov za hodinu. Toto riešenie sa podľa mesta dotkne obyvateľov a návštevníkov obľúbenej rekreačnej lokality len v minimálnej miere.

Viac o téme: CestaMimoriadna situáciaKošiceBankov
Nahlásiť chybu

Odporúčame

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Stream naživo

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Celý program

Ďalšie zo Zoznamu