Streda17. apríl 2024, meniny má Rudolf, zajtra Valér

Krúpa si naďalej myslí, že v prípade vyšetrovateľov Šutaj Eštok konal nezákonne

Juraj Krúpa Zobraziť galériu (2)
Juraj Krúpa (Zdroj: Topky/Ramon Leško)

BRATISLAVA - Opozičný poslanec Juraj Krúpa (SaS) je napriek rozhodnutiu krajského súdu presvedčený, že minister vnútra Matúš Šutaj Eštok (Hlas-SD) konal v prípade postavenia vyšetrovateľov mimo služby v rozpore so zákonom.

VIDEO Výzva generálnemu prokurátorovi Marošovi Žilinkovi

Výzva generálnemu prokurátorovi Marošovi Žilinkovi (Zdroj: Topky/Ramon Leško)

"Nasvedčujú tomu aj ďalšie neodkladné rozhodnutia, ktoré zas dali za pravdu iným vyšetrovateľom," skonštatoval v súvislosti s rozhodnutiami krajského súdu v prípade dvoch vyšetrovateľov.Zároveň hovorí o zarážajúcej situácii, keď v polovici prípadov rozhodol súd v prospech tých, ktorí sa obrátili na súd, a druhej polovici v neprospech. Pýta sa, kde je princíp právnej istoty.

Juraj Krúpa
Zobraziť galériu (2)
Juraj Krúpa  (Zdroj: Topky/Ramon Leško)

Krajský súd v Bratislave potvrdil zamietnutie návrhu na neodkladné opatrenie v prípade policajta Róberta Magulu, ktorý bol postavený mimo služby. Informovalo o tom Ministerstvo vnútra SR s tým, že voči tomuto rozhodnutiu nie je prípustný riadny opravný prostriedok. Minister vnútra po rokovaní vlády priblížil, že bratislavský krajský súd rovnako rozhodol aj v prípade vyšetrovateľa Jána Čurillu.

Právny zástupca oboch policajtov Peter Kubina rozhodnutia súdu rešpektuje, ale nesúhlasí s nimi. Avizoval podanie dovolania.Šutaj Eštok po nástupe do funkcie dočasne pozbavil výkonu služby šiestich policajtov, tzv. čurillovcov. Odôvodnil to podozrením zo spáchania trestného činu. Keďže mali policajti status chráneného oznamovateľa, podľa Úradu na ochranu oznamovateľov sa mal minister najprv obrátiť na nich.

Viac o téme: SaSJuraj KrúpaMatúš Šutaj Eštok
Nahlásiť chybu

Odporúčame

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Stream naživo

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Celý program

Ďalšie zo Zoznamu