Sobota20. apríl 2024, meniny má Marcel, zajtra Ervín

Pellegrini bude financovať kampaň z príspevku Hlasu-SD a z darov

Peter Pellegrini
Peter Pellegrini (Zdroj: Topky/Ramon Leško)

BRATISLAVA - Predseda Hlasu-SD a parlamentu Peter Pellegrini bude financovať svoju prezidentskú kampaň z príspevku svojej strany a z darov od podporovateľov a sympatizantov. Deklaruje, že si v rámci kampane splní všetky povinnosti, ktoré mu ustanovuje zákon.

archívne video 

Peter Pellegrini potvrdil svoju prezidentskú kandidatúru v Štátnej opere v Banskej Bystrici (Zdroj: TASR/Ján Krošlák)

"Všetky tieto prostriedky sa budú evidovať v rámci transparentného účtu kandidáta, ktorý je už zriadený," informovala Pellegriniho hovorkyňa Patrícia Medveď Macíková. Príspevok Hlasu-SD bude pozostávať z vybraného členského a z darov, ktoré strana zverejňuje. Pellegrini sa chce v kampani zamerať na predstavenie jeho dlhodobej vízie Slovenska, riešenie skutočných problémov ľudí a prezentovanie hodnôt pokoja a dôstojného života pre všetkých.

Prvé kolo prezidentských volieb bude 23. marca

Prvé kolo volieb prezidenta bude v sobotu 23. marca. Prípadné druhé kolo bude 6. apríla. Funkčné obdobie prezidentky Zuzany Čaputovej sa končí 15. júna 2024. Znovu kandidovať nebude. Volebná kampaň pred prezidentskými voľbami sa už začala. Kandidáti na ňu môžu minúť pol milióna eur. Kampaň sa končí 48-hodinovým volebným moratóriom.

Viac o téme: KampaňPeter PellegriniHlas-SDPrezidentské voľby 2024
Nahlásiť chybu

Odporúčame

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Stream naživo

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Celý program

Ďalšie zo Zoznamu