Sobota20. apríl 2024, meniny má Marcel, zajtra Ervín

Počasie sa zajtra vymkne spod kontroly! Platia viaceré výstrahy, pozor si dávajte najmä v týchto okresoch

Ilustračné foto Zobraziť galériu (5)
Ilustračné foto (Zdroj: Getty Images)

BRATISLAVA - V nedeľu treba rátať na väčšine územia so silnejším vetrom, ako aj s poľadovicou a tvorbou snehových jazykov. Silnejšie zafúka aj v horských oblastiach. Upozorňuje na to Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ), ktorý vydal niekoľko výstrah. V okresoch Rožňava, Košice-mesto, Košice-okolie, Trebišov a Michalovce platí od nedele 8.00 h druhý stupeň výstrahy pred vetrom. V nárazoch môže dosiahnuť rýchlosť 85 až 105 kilometrov za hodinu. Vo zvyšných okresoch Košického kraja platí prvý stupeň výstrahy.

archívne video

Na Slovensku úraduje silný vietor (Zdroj: Topky/Ramon Leško)

Výstrahu prvého stupňa pred vetrom vydali meteorológovia pre celý Bratislavský, Trnavský aj Trenčiansky kraj, ako aj na väčšine územia Nitrianskeho kraja a vo viacerých okresoch Žilinského a Prešovského kraja. Platí aj pre okres Brezno. Vietor môže v nárazoch dosiahnuť rýchlosť 65 až 85 kilometrov za hodinu. Výstrahy pred vetrom platia predbežne do pondelka do 12.00 h.

Počasie sa zajtra vymkne
Zobraziť galériu (5)
 (Zdroj: shmú.sk)

Vyskytne sa aj poľadovica

Poľadovica môže potrápiť takmer celé územie Slovenska s výnimkou niektorých okresov na juhu Slovenska, kde meteorológovia nevydali výstrahu. Od polnoci platí výstraha prvého stupňa pre okresy Banskobystrického, Prešovského a Žilinského kraja. Vo viacerých lokalitách bude trvať výstraha po celý deň. SHMÚ varuje aj pred snehovými jazykmi a závejmi, a to najmä na severe. Výstraha prvého stupňa platí pre viaceré okresy Žilinského, Prešovského kraja a v okresoch Považská Bystrica a Spišská Nová Ves.

Počasie sa zajtra vymkne
Zobraziť galériu (5)
 (Zdroj: shmú.sk)

V niektorých okresoch si musíte dať pozor na silný vietor

Výstraha prvého stupňa pred vetrom bude platiť od nedele 18.00 h v polohách nad približne 1500 metrov nad morom v okresoch Žilina, Martin, Ružomberok, Dolný Kubín, Námestovo, Liptovský Mikuláš, Poprad a Brezno. V nárazoch môže dosiahnuť vietor rýchlosť 110 až 135 kilometrov za hodinu.

Počasie sa zajtra vymkne
Zobraziť galériu (5)
 (Zdroj: shmú.sk)

Viac o téme: PočasieVietorPoľadovicaVýstrahySHMÚ
Nahlásiť chybu

Odporúčame

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Stream naživo

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Celý program

Ďalšie zo Zoznamu