Sobota2. marec 2024, meniny má Anežka, zajtra Bohumil, Bohumila

Strana Demokrati má nového predsedu: Stal sa ním tento EXPOLITIK! Odvážne plány na rok 2024

Ilustračné foto Zobraziť galériu (2)
Ilustračné foto (Zdroj: Topky/Vlado Anjel)

BRATISLAVA - Novým predsedom mimoparlamentnej strany Demokrati sa stal Jaroslav Naď. Delegáti strany ho zvolili na sobotňajšom republikovom sneme v Prešove. Naď na poste strieda Eduarda Hegera. Snem strany zároveň deklaroval odhodlanie pokračovať v politickej činnosti s cieľom dosiahnuť úspech v prezidentských, komunálnych a parlamentných voľbách aj eurovoľbách.

archívne video

Heger nebude opäť kandidovať za predsedu Demokratov, zvažuje to Naď (Zdroj: Topky/Vlado Anjel)

"Dnes už mnohí ľudia hovoria, že ich mrzí, že sme sa nedostali do parlamentu, že tam chýbame a ja verím, že naša práca bude smerovať k tomu, že sa staneme relevantnými nielen z hľadiska preferencií, ale aj výsledkov, ktoré nás predurčia na oveľa iné úlohy v budúcnosti," skonštatoval nový líder.

Strana Demokrati má nového
Zobraziť galériu (2)
 (Zdroj: Topky/Vlado Anjel)

Za svoje priority označil napríklad zvyšovanie členstva strany. "Po skončení sa parlamentných volieb sme prijali nových približne 250 členov, ďalší o členstvo žiadajú a ďalších budeme prijímať. Máme pokryté regióny na úrovni krajov a od januára ideme pokrývať všetky okresy," podotkol.

Chce tiež predstaviť svoju víziu k budúcoročným voľbám do Európskeho parlamentu. Rovnako plánuje riešiť aj otázku prezidentských volieb. Demokrati sú pripravení navrhnúť vlastného kandidáta alebo podporiť takého, ktorý prezentuje ich hodnoty a program a zároveň bude aj jednoznačnou alternatívou voči kandidátom súčasnej vládnej koalície. Republikový snem rozhodoval aj o nových podpredsedoch strany. Stali sa nimi Eduard Heger, Andrea Letanovská, Juraj Šeliga a František Oľha.

Viac o téme: Jaroslav NaďDemokratiEduard Heger
Nahlásiť chybu

Odporúčame

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Stream naživo

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Celý program

Ďalšie zo Zoznamu