Streda29. november 2023, meniny má Vratko, zajtra Andrej, Ondrej, Andreas

Vrah z Budče, ktorý rozštvrtil svoju manželku, pôjde za mreže: Súd mu vymeral 21,5 roka

Mladú ženu mal zavraždiť jej manžel Štefan.
Mladú ženu mal zavraždiť jej manžel Štefan. (Zdroj: FB/A.K.)

BANSKÁ BYSTRICA - Krajský súd (KS) v Banskej Bystrici v stredu na verejnom zasadnutí zamietol odvolanie krajského prokurátora a 47-ročnému Štefanovi Katreničovi z Budče, ktorý bol obžalovaný z obzvlášť závažného zločinu vraždy, potvrdil trest odňatia slobody vo výmere 21 rokov a šesť mesiacov. Trest si odpyká vo väzení s maximálnym stupňom stráženia. Rozsudok je právoplatný. Konštatovala to hovorkyňa KS Nina Uhrovičová.

Podľa obžaloby Katrenič vlani po predchádzajúcej slovnej hádke a fyzickej roztržke v rodinnom dome v Budči v okrese Zvolen obzvlášť brutálnym spôsobom usmrtil svoju manželku. Od médií dostal prezývku "mäsiar z Budče". Hrozil mu trest odňatia slobody na 20 až 25 rokov, prípadne doživotie.

Archívne video: Tragédia v bratislavskom Ružinove: Z okna vyskočil muž! Na mieste je polícia

Tragédia v bratislavskom Ružinove: Z okna vyskočil muž! Na mieste je polícia (Zdroj: Topky/Maarty)

Okresný súd (OS) v Banskej Bystrici ho odsúdil na 21,5-ročné väzenie 18. januára. Keďže sa k zločinu priznal, rozhodoval len o výške trestu. Uložil mu aj ochranný dohľad po obdobie dvoch rokov, trest prepadnutia vecí a náhradu nemajetkovej ujmy poškodeným rodičom a dcére po 32 300 eur a ďalším trom po 10-tisíc eur.

KS však zrušil napadnutý rozsudok OS vo výroku o náhrade škody vo vzťahu k piatim poškodeným a rozhodujúc sám obžalovanému uložil povinnosť nahradiť rodičom škodu vo výške 10-tisíc eur a to každému zvlášť. So zvyškom ich nároku na náhradu škody ich odkázal na civilný proces, rovnako ako súrodencov. Vo vzťahu k maloletej zostal rozsudok nedotknutý.

Viac o téme: VrahManželVäzbaSúd Budča
Nahlásiť chybu

Odporúčame

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Stream naživo

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Celý program

Ďalšie zo Zoznamu