Sobota24. február 2024, meniny má Matej, zajtra Frederik, Frederika

Primátor odvolal tretí stupeň povodňovej aktivity na území mesta

Ilustračné foto
Ilustračné foto (Zdroj: gettyimages.com)

BANSKÁ BYSTRICA - Banskobystrický primátor Ján Nosko vo štvrtok k 15.00 h odvolal tretí stupeň povodňovej aktivity, ktorý po silnom prívalovom daždi v stredu (24. 5.) platil na území mesta od 16.00 h. Informovala o tom hovorkyňa primátora Dominika Adamovičová. Urobil tak vzhľadom na zlepšujúcu sa situáciu, koncu ohrozenia po prudkom daždi, a tiež poklesu hladín vodných tokov v intraviláne mesta. Navyše, nie sú hlásené žiadne hydrometeorologické výstrahy.

Stredajší prívalový dážď v Banskej Bystrici síce netrval dlho, ale spôsobil viaceré problémy. Zatopilo cesty najmä na Námestí Ľ. Štúra, Štadlerovom nábreží, Sládkovičovej či Moskovskej ulici. Vytopilo pivnicu paneláka na Jilemnického ulici a šatňu Mestského mládežníckeho štadióna Radvaň-Kráľová. Ako Nosko zdôraznil, množstvo zrážok bolo také obrovské, že kanalizácia nedokázala odvádzať dažďovú vodu, aj napriek jej pravidelnej údržbe.

"Situácia bola najkritickejšia v Radvani a na Fončorde. Na Jilemnického ulici bol poškodený asfaltový povrch okolo vpusti, a taktiež zaplavilo šatňu štadióna. Dobrá správa je, že vodu sa podarilo odčerpať a sanačné práce, ktoré začali už včera, dnes pokračujú," konštatoval primátor s tým, že škody budú vyčíslené v najbližších dňoch. Podľa Adamovičovej sa následky darilo odstraňovať vďaka rýchlemu zásahu dobrovoľných hasičov, Hasičského a záchranného zboru, Banskobystrickej regionálnej správy ciest, zmluvných partnerov mesta a zamestnancov mestského úradu.

Viac o téme: PovodnePrimátor Banská Bystrica
Nahlásiť chybu

Odporúčame

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Stream naživo

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Celý program

Ďalšie zo Zoznamu