Pondelok4. marec 2024, meniny má Kazimír, zajtra Fridrich

Na Slovensku chce vzniknúť 16 nových politických strán: Medzi nimi je aj projekt Jablko

projekt Jablko
projekt Jablko (Zdroj: Topky/Vlado Anjel)

BRATISLAVA - Na Slovensku by chcelo vzniknúť aktuálne 16 nových politických strán. Oznámenie o zbieraní podpisov zverejnili na webstránke Ministerstva vnútra (MV) SR. Medzi vznikajúcimi stranami je projekt europoslankyne Lucie Ďuriš Nicholsonovej s názvom Jablko, tiež subjekt Zdravý rozum - kresťanské a konzervatívne hnutie, za ktorým je politický analytik Ján Baránek.

archívne video TK strany Jablko: Lucia Ďuriš Nicholsonová informuje o žiadosti o registráciu a plánovanom sneme

TK strany Jablko: Lucia Ďuriš Nicholsonová informuje o žiadosti o registráciu a plánovanom sneme (Zdroj: Topky/Vlado Anjel)

Vzniknúť chcú tiež strany Prosperita a rozvoj - občanov, Dobrý deň Slovensko, Nevakcinovaní - Sapere aude, Dôchodcovia, Maďarská Regionálna Strana, Sociálni Demokrati Rozvoja Spoločenstva, Hnutie - Stabilita, Libertas, Učitelia napred, Front občianska strana práce, Karma, Spájame Občanov Slovenska - SOSK, Kresťansko Socialistická Robotnícka Strana a tiež subjekt Spoločnosť dobro. 

Na Slovensku funguje vyše 160 politických strán

Na Slovensku funguje vyše 160 politických strán a hnutí, z toho vyše 90 je v likvidácii. Zakladatelia strany musia vyzbierať aspoň 10.000 podpisov, odovzdať ich ministerstvu a požiadať o registráciu. Ak splnia všetky zákonné podmienky, ministerstvo vnútra stranu zaregistruje.
 

Viac o téme: Politické stranyMinisterstvo vnútraJablko
Nahlásiť chybu

Odporúčame

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Stream naživo

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Celý program

Ďalšie zo Zoznamu