Štvrtok, 2. február 2023. Meniny má Erich, Erik, Erika, zajtra Blažej.

Dôchodkyňa zo Sniny prišla o takmer 7000 eur: Špekulanti ju podviedli prostredníctvom mobilnej aplikácie

Galéria fotiek (1)
Zdroj: Getty Images

HEMENNÉ - Polícia v Humennom obvinila 25-ročného muža z obce Udavské zo zločinu podvodu, 21-ročného muža zo Zemplínskych Hámrov rovnako zo zločinu podvodu a 22-ročného muža z Udavského z trestného činu neoprávneného vyrobenia a používania platobného prostriedku.


Ako informovala hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Prešove Jana Ligdayová, v období od januára 2021 do januára tohto roku opakovane využívali neskúsenosť 68-ročnej Sninčanky v oblasti mobilných bankových aplikácií.

 

VYUŽILI NESKÚSENOSŤ SENIORKY A OBRALI JU O TAKMER 7000.-€ Vyšetrovateľ Okresného riaditeľstva Policajného zboru v...

Posted by Polícia SR - Prešovský kraj on Friday, September 30, 2022

"Pod rôznymi zámienkami pristupovali k jej mobilnému zariadeniu, na ktorom prostredníctvom nainštalovanej aplikácie banky uskutočnili viaceré bankové prevody. Konali tak bez vedomia a súhlasu poškodenej. Previedli z jej účtu finančné prostriedky, pričom je bola spôsobená celková škoda takmer 7000 eur," uviedla Ligdayová.

Konkrétne, 25-ročný muž sa takýmto protizákonným spôsobom obohatil o viac ako 6230 eur, 21-ročný muž o sumu 450 eur a 22-ročný muž o viac ako 260 eur. Obvinení muži sú momentálne stíhaní na slobode.

Viac o téme:


 
 

Súvisiace články

Najčítanejšie články