Pondelok, 26. september 2022. Meniny má Edita, zajtra Cyprián, Damián.

Univerzita Komenského v Bratislave prijala opatrenia znižujúce spotrebu energie

Galéria fotiek (1)
Zdroj: TASR - Martin Baumann

BRATISLAVA - Univerzita Komenského (UK) v Bratislave prijala sériu odporúčaných úsporných opatrení, ktoré by mali ušetriť desať až 15 percent spotreby energie. Konkrétne opatrenia v závislosti od stavu a energetickej náročnosti budov zvolia dekani jednotlivých fakúlt.


"Medzi opatreniami je okrem iného inštalácia pohybových senzorov na osvetlenie, optimalizácia svetelných zdrojov, výmena osvetlenia na úsporné svietidlá, zníženie teploty, zredukovanie spotrebičov, ale aj častejšie využívanie inštitútu práce z domu," spresnila hovorkyňa UK Lenka Miller.

Univerzita pripraví informačnú kampaň pre zamestnancov a študentov

Univerzita podľa nej tiež pripraví informačnú kampaň pre zamestnancov a študentov, pripravuje sa aj na realizáciu náročnejších opatrení znižujúcich energetickú náročnosť, ako napríklad zavedenie systémov efektívneho riadenia a regulácie energií či osadenie inteligentných systémov merania spotreby. UK zároveň pripomína, že pre zachovanie prevádzky vysokých škôl bude v nasledujúcom období nevyhnutné naplniť verejné prísľuby o pomoci štátu v období energetickej krízy.

Viac o téme:


 
 

Súvisiace články

Najčítanejšie články