Pondelok, 3. október 2022. Meniny má Stela, zajtra František.

Minister Roman Mikulec podpísal dohodu o vyslaní litovských policajtov na Slovensko

Galéria fotiek (1)
Zdroj: Topky/Vlado Anjel

PRAHA - Minister vnútra SR Roman Mikulec podpísal v pondelok v Prahe dohodu s litovskou ministerkou vnútra Agné Bilotaité o vyslaní litovských policajtov na Slovensko. Policajti z Litvy majú Slovensku pomôcť pri ochrane verejného poriadku a bezpečnosti na hranici s Ukrajinou, ktorá je vonkajšou hranicou schengenského priestoru. Informovala o tom hovorkyňa ministerstva vnútra SR Zuzana Eliášová.


"Cieľom vyslania litovských policajtov je poskytnutie pomoci v boji proti nedovolenému ozbrojovaniu a obchodovaniu so zbraňami na vonkajšej hranici SR s Ukrajinou," vysvetlil Mikulec. Prví traja litovskí policajti prídu na Slovensko 22. júla a ostanú tu štyri týždne. Sú kvalifikovaní v oblasti vyhľadávania a identifikácie zbraní.

Ministri vnútra sa v pondelok stretli v Prahe na neformálnom rokovaní ministrov členských krajín EÚ v rámci českého predsedníctva v Rade EÚ. Hlavnými témami stretnutia sú dôsledky vojny na Ukrajine v oblasti bezpečnosti, posilnenie boja proti sexuálnemu zneužívaniu detí a spustenie Platformy EÚ na podporu bezpečnosti Moldavska. K rokovaniu sa okrem úniových ministrov pripojili aj ministri vnútra z Ukrajiny a Moldavska.

Viac o téme:


 
 

Súvisiace články

Najčítanejšie články