Pondelok, 8. august 2022. Meniny má Oskar, zajtra Ľubomíra.

Odvolávaniu v tomto roku čelili štyria ministri, z toho traja v júni

Galéria fotiek (3)
Zdroj: Topky/Vlado Anjel

BRATISLAVA - Odvolávaniu v Národnej rade (NR) SR čelili v tomto kalendárnom roku už štyria ministri, pričom jeden z nich trikrát a zvyšní traja v júni tohto roka. Celkovo sa v prvom polroku 2022 konalo 13 mimoriadnych schôdzí, týkali sa najmä rastu cien potravín, ale aj situácie na Ukrajine či vyhlásenia referenda.


V júni čelili odvolávaniu v parlamente minister hospodárstva Richard Sulík (SaS), minister životného prostredia Ján Budaj (OĽANO) a šéf rezortu pôdohospodárstva Samuel Vlčan (nominant OĽANO). Vyslovenie nedôvery Sulíkovi opozícia odôvodnila jeho pasivitou pri predkladaní návrhov na zmiernenie vplyvov zdražovania energií a pohonných látok.

Poslanci podržali Sulíka vo funkcii ministra hospodárstva

Budaj čelil odvolávaniu pre situáciu s medveďom hnedým. Vlčanovi vyčítala opozícia pasivitu pri presune pozemkov do správy Štátnej ochrany prírody SR či netransparentné nakladanie s financiami pri dotáciách v súvislosti s africkým morom ošípaných. Vláda s návrhmi opozície nesúhlasila, všetkých troch ministrov podržalo aj plénum NR SR.

Odvolávaniu v tomto roku
Galéria fotiek (3)
Zdroj: Topky - Vlado Anjel

Najodvolávanejším členom vlády bol v tomto roku minister vnútra Roman Mikulec (OĽANO). Opozičnému pokusu o odvolanie čelili vo februári, v marci, a potom v apríli. Opozícia mu vtedy vyčítala viacero vecí, odvolávať ho chcela aj v minulom kalendárnom roku. Vláda SR aj v týchto prípadoch návrhy opozície odmietla. Poslanci ho pri hlasovaní v parlamente neodvolali.

Odvolávaniu v tomto roku
Galéria fotiek (3)
Zdroj: Topky/Vlado Anjel

Viac o téme:


 
 

Súvisiace články

Najčítanejšie články