Nedeľa, 26. jún 2022. Meniny má Adriána, zajtra Ladislav, Ladislava.

Opozícia chce aj naďalej referendum: Pellegrini plánuje stretnutie s ďalšími opozičnými stranami

Peter PellegriniGaléria fotiek (1)
Peter Pellegrini
Zdroj: Topky/Maarty

BRATISLAVA - Opozičné strany zrejme neupustili od otázky možnej zmeny Ústavy SR a od témy predčasných parlamentných volieb. Predseda Smeru-SD Robert Fico avizoval, že nasledujúci týždeň príde strana s informáciami o referende a predčasných voľbách. Líder mimoparlamentného Hlasu-SD Peter Pellegrini označil za neprijateľné, aby ešte dva roky vládla súčasná koalícia. K stretnutiu v tejto súvislosti vyzvala Smer-SD a Hlas-SD aj mimoparlamentná SNS.


Hlas-SD chce zvážiť všetky demokratické nástroje, ktorými si občania môžu vynútiť odchod vlády vrátane referenda o predčasných voľbách."Chceme sa v krátkom čase stretnúť s ďalšími opozičnými stranami, ktoré vyjadrujú nedôveru súčasnej vláde, jej skutočnému premiérovi Igorovi Matovičovi a ktoré si uvedomujú zásadné nebezpečenstvo koalície s fašistami pre slovenskú demokraciu. Ak sa dohodneme, že napriek časovo kritickému hľadisku ideme zbierať podpisy pod referendum, Hlas-SD sa bezodkladne zapojí do príprav petičnej akcie," vyhlásil Pellegrini.

Podpisy potrebné na referendum chcú zbierať v lete

SNS považuje zmenu Ústavy SR súvisiacu s predčasnými parlamentnými voľbami za aktuálne najpodstatnejšiu otázku."Veríme, že sa budúci týždeň podarí stretnúť zástupcom strán Smer-SD, Hlas-SD a SNS tak, aby sme letné mesiace využili na zber podpisov k referendu na zmenu ústavy súvisiacu s možnosťou vyhlásenia predčasných parlamentných volieb," uviedla strana. Verí, že sa k iniciatíve pridajú aj iné opozičné strany vrátane odborových zväzov a Združenia miest a obcí Slovenska.

Viac o téme:


 
 

Súvisiace články

Najčítanejšie články