Pondelok, 29. máj 2023. Meniny má Vilma, zajtra Ferdinand.

Asociácia nemocníc podmienečne súhlasí s ponukami Dôvery a Union: Návrh VšZP odmieta

Ilustračné fotoGaléria fotiek (1)
Ilustračné foto
Zdroj: Getty Images

BRATISLAVA - Asociácia nemocníc Slovenska (ANS) podmienečne súhlasí s ponukami súkromných zdravotných poisťovní Dôvera a Union zdravotná poisťovňa na čiastočnú kompenzáciu mzdového navýšenia a nárastu prevádzkových nákladov v roku 2022. Svojim členom s nimi odporučí podpísanie dodatkov. Návrh štátnej Všeobecnej zdravotnej poisťovne (VšZP) asociácia odmieta. Informovali o tom z ANS.


"V prípade, že bude dofinancovanie zdravotníctva vyššie ako rezerva vo výške 100 miliónov eur už uvoľnená do systému prostredníctvom platby za poistencov štátu, bude ANS rokovať s obomi zdravotnými poisťovňami (Dôvera a Union ZP) o ďalšom navýšení," uviedla asociácia v stanovisku po štvrtkovom mimoriadnom rokovaní Rady ANS.

Návrh VšZP neodsúhlasili, keďže podľa predloženej ponuky medziročne nepríde k navýšeniu úhrad pre nemocnice ANS ako celok. Návrh tiež podľa ANS nepokrýva oprávnené zvýšené náklady jej členov v tomto roku. "V prípade, že v priebehu mesiaca máj nedôjde k dohode na úprave zmluvných podmienok pre členov ANS v roku 2022, bude ANS nútená odporučiť svojim členom vypovedať zmluvy s VšZP," uzavrela ANS.

Viac o téme:


 
 

Súvisiace články

Najčítanejšie články