Piatok, 27. máj 2022. Meniny má Iveta, zajtra Viliam.

Zmeny v spravodajskej televízií: Nový vlastník vymenil riaditeľku

Zmeny v TA3.Galéria fotiek (3)
Zmeny v TA3.
Zdroj: archív TA3

BRATISLAVA -Televízia TA3 má nového vlastníka - podnikateľa v oblasti médií, Michala Voráčka, ktorý odkúpil 100 percentný podiel od skupiny Grafobal Group podnikateľa Ivana Kmotríka prostredníctvom svojej spoločnosti Blueberg Media. Zmeny nastali na pozícií riaditeľa.


Konateľmi spoločnosti budú Michal Voráček a Ján Svoboda. Treťou konateľkou zostáva Zuzana Martináková, riaditeľka Centra spravodajstva a publicistiky. V televízií zostáva aj Oľga Dúbravská zodpovedná za marketing a PR. 

Zmeny v spravodajskej televízií:
Galéria fotiek (3)
Oľga Dúbravská a Zuzana Martináková
Zdroj: archív TA3

Doterajšia riaditeľka televízie TA3 Mirjana Sikimič odchádza pracovať do štruktúr skupiny Grafobal Group a nahradí ju Ján Svoboda. Ten doteraz pôsobil ako predseda predstavenstva v spoločnosti OUR MEDIA a.s. (pôvodne Perex), ktoré vydáva denník Pravda. „Kondícia vydavateľstva OUR MEDIA je veľmi dobrá, má kvalitný manažment, naštartované procesy a zarába,  a to aj napriek nepriaznivej pandemickej situácii. Preto som sa rozhodol  prijať ponuku Michala Voráčka na tento televízny projekt. Je to pre mňa výzva a verím, že splním všetky očakávania v rámci strategických zámerov,“ vyhlásil Ján Svoboda. 

Zmeny v spravodajskej televízií:
Galéria fotiek (3)
Ján Svoboda
Zdroj: archív TA3

Odchádzajúca riaditeľka Mirjana Sikimič nastupuje do štruktúr Grafobal Group. „Môj nástup do televízie TA3 bol spojený s misiou zlepšiť jej hospodárenie, nastaviť správne všetky procesy a pripraviť ju na predaj. Ukončením akvizície sa moja misia prirodzene naplnila,“ reagovala Sikimič.

Viac o téme:


 
 

Súvisiace články

Najčítanejšie články