Utorok, 18. január 2022. Meniny má Bohdana, zajtra Drahomíra, Sára.

UNLP podá trestné oznámenie v prípade falšovania potvrdenia o očkovaní proti KORONAVÍRUSU

Univerzitná nemocnica L. Pasteura v KošiciachGaléria fotiek (1)
Univerzitná nemocnica L. Pasteura v Košiciach
Zdroj: TASR/František Iván

KOŠICE - Univerzitná nemocnica Louisa Pasteura (UNLP) Košice sa rozhodla podať trestné oznámenie v súvislosti s falošným potvrdením o očkovaní proti ochoreniu COVID-19. Informovala o tom hovorkyňa nemocnice Monika Krišková. Podľa medializovaných informácií mal pacientovi vystaviť falošný očkovací preukaz lekár.


"Medializované informácie o falšovaní potvrdenia o očkovaní hospitalizovaného pacienta boli predmetom vnútorného šetrenia UNLP. Existuje vysoká pravdepodobnosť, že informácie, ktoré odzneli v médiách, sú dôvodné," uviedla v stanovisku. Potvrdila tiež, že zdravotný stav pacienta sa zlepšil. "Naši zdravotníci poskytujú zdravotnú starostlivosť všetkým pacientom rovnako, bez ohľadu na to, či sú očkovaní alebo nie," doplnila Krišková.

Hodnovernosť informácií preverujú

Košická krajská policajná hovorkyňa Jana Mésarová povedala, že v súvislosti s uvedeným prípadom úzko spolupracujú s vedením nemocnice a preverujú hodnovernosť medializovaných informácií. "V prípade, že sa informácie o protiprávnom konaní potvrdia, polícia udalosť dôkladne zadokumentuje a bude postupovať zákonom upraveným spôsobom," vysvetlila s tým, že bližšie informácie bude možné poskytnúť až na základe zistených skutočností.

Pacient hospitalizovaný v UNLP mal podľa medializovaných informácií doklad o očkovaní dvomi dávkami. K tomu, že ide o falzifikát vystavený konkrétnym lekárom, sa priznal po tom, ako sa jeho zdravotný stav zhoršil.

Viac o téme:
ZDROJ: TASR Nahlásiť chybu

Súvisiace články

Najčítanejšie články