Piatok, 21. január 2022. Meniny má Vincent, zajtra Zora, Zoran, Auróra.

Univerzitná nemocnica v Košiciach poskytuje už len akútnu a urgentnú zdravotnú starostlivosť

Univerzitná nemocnica Luisa Pasteura v KošiciachGaléria fotiek (1)
Univerzitná nemocnica Luisa Pasteura v Košiciach
Zdroj: TASR – František Iván

KOŠICE - Univerzitná nemocnica Louisa Pasteura (UNLP) Košice poskytuje pacientom už len akútnu a urgentnú zdravotnú starostlivosť. Informovala o tom jej hovorkyňa Monika Krišková s tým, že všetky lôžka s umelou pľúcnou ventiláciou (UPV) v UNLP sú obsadené.


"V tejto chvíli sme už museli obmedziť aj poskytovanie zdravotnej starostlivosti na pracovisku na Triede SNP, aj tu už môžeme poskytovať len akútnu a urgentnú zdravotnú starostlivosť pre necovidových pacientov," povedal generálny riaditeľ nemocnice Ján Slávik. Pracovisko na Rastislavovej ulici je takzvanou červenou nemocnicou, už niekoľko týždňov slúži výlučne pre pacientov s ochorením COVID-19.

Vekový priemer hospitalizovaných je 60 rokov

V tejto nemocnici je momentálne hospitalizovaných 271 pacientov s ochorením COVID-19, ostáva posledných 19 voľných lôžok. Lôžka s UPV sú obsadené na 100 percent, čo predstavuje 15 pacientov.  Vekový priemer hospitalizovaných v UNLP s COVID-19 je 60 rokov.

"Na UPV máme aj mladších pacientov, väčšina má od 45 do 60 rokov, ale v kritickom stave sú aj 23- či 30-roční pacienti," spresnil výkonný riaditeľ nemocnice pre liečebno-preventívnu starostlivosť Ľuboslav Beňa. Podľa jeho slov 80 percent pacientov nie je očkovaných, pričom na UPV mali doposiaľ len jedného plne očkovaného pacienta.

Viac o téme:
ZDROJ: TASR Nahlásiť chybu

Súvisiace články

Najčítanejšie články