Utorok, 18. január 2022. Meniny má Bohdana, zajtra Drahomíra, Sára.

KORONAVÍRUS Na boj s pandémiou ministerstvo vyčlenilo takmer 600 vojakov: Pomáhajú aj v nemocniciach

Jaroslav NaďGaléria fotiek (1)
Jaroslav Naď
Zdroj: Topky/Vlado Anjel

BRATISLAVA - Na úlohy spojené s pandémiou vyčlenil rezort obrany v pondelok 561 profesionálnych vojakov. Na sociálnej sieti o tom informoval minister obrany Jaroslav Naď (OĽANO).


"Rezort obrany pomáha na všetky strany - v nemocniciach je dnes 356 vojakov, regionálnym úradom verejného zdravotníctva pomáha 181 príslušníkov Ozbrojených síl SR, ďalší asistujú Policajnému zboru," priblížil Naď.

Minister zároveň poďakoval všetkým, ktorí vkladajú maximálne úsilie na to, aby zabezpečili všetky úlohy súvisiace s ochorením COVID-19. "Pomôcť môžeme aj my, iste viete, že väčšina ľudí, ktorí končia na umelej pľúcnej ventilácii, je neočkovaná. Je to nepopierateľný fakt, ktorý nemôžeme ignorovať," dodal a vyzval na očkovanie.

Viac o téme:
ZDROJ: TASR"Rezort obrany pomáha na všetky strany - v nemocniciach je dnes 356 vojakov, regionálnym úradom verejného zdravotníctva pomáha 181 príslušníkov Ozbrojených síl SR, ďalší asistujú Policajnému zboru, " priblížil Naď. Minister zároveň poďakoval všetkým, ktorí vkladajú maximálne úsilie na to, aby zabezpečili všetky úlohy súvisiace s ochorením COVID-19. "Pomôcť môžeme aj my, iste viete, že väčšina ľudí, ktorí končia na umelej pľúcnej ventilácii, je neočkovaná. Je to nepopierateľný fakt, ktorý nemôžeme ignorovať, " dodal a vyzval na očkovanie. Nahlásiť chybu

Súvisiace články

Najčítanejšie články