Pondelok, 23. máj 2022. Meniny má Želmíra, zajtra Ela, Vanesa.

Ostrá kritika z úst ex-premiéra: Sme svedkami nemohúcnosti vlády, Lengvarský by mal zvážiť odchod

Strana Hlas-SDGaléria fotiek (1)
Strana Hlas-SD
Zdroj: Topky/Vlado Anjel

BRATISLAVA - Neexistujúca jednota v koalícii neumožnila prijať razantné stanovisko, boli sme svedkami nemohúcnosti vlády. Vyhlásil to expremiér a nezaradený poslanec Národnej rady (NR) SR Peter Pellegirni v reakcii na vyhlásenie lockdownu, o ktorom v stredu rozhodla vláda SR. Opatrenia spochybňovať nechce, no opakovane upozornil na ekonomické dôsledky a potrebu ponúknuť dotknutým sektorom pomoc. Zároveň vyzval ministra zdravotníctva Vladimíra Lengvarského (nominant OĽANO), aby zvážil odchod z funkcie.


Hlavný hygienik Mikas: Zažívame najhoršiu epidemiologickú situáciu za celú pandémiu, ako spoločnosť a štát musíme zabrať

"Rovnako neschopne, ako to robil Matovič s Krajčím, to dnes robí Heger s Lengvarským," podotkol Pellegrini. Vládou prijaté opatrenia podľa neho nie sú výsledkom zdravého rozumu, ale rokovania koalície. Podotkol, že konzílium odborníkov odporúčalo pristúpiť k ich prijatiu skôr a Lengvarský nebol schopný ich presadiť v riadnej podobe. Ich aktuálnu podobu označil za "mačkopsa" a konanie vlády za amaterizmus. "Vláda nemá lídra, ktorý sa dokáže postaviť pred ľudí, ktorý dokáže obhájiť svoje rozhodnutia, hoc aj ťažké," doplnil.

Otázky na vládu a výzva občanom

Hoci Pellegrini považuje lockdown za opatrenie chrániace životy, upozornil na jeho ekonomické dôsledky. Pýta sa, čo chce vláda urobiť, aby pomohla dotknutým sektorom hospodárstva. Občanov zároveň vyzval, aby sa správali zodpovedne a chránili seba i svojich blízkych. Poznamenal, že nerešpektovaním prijatých pravidiel vládu ľudia nepotrestajú.  

Viac o téme:

Súvisiace články

Najčítanejšie články