Streda, 8. december 2021. Meniny má Marína, zajtra Izabela.

KORONAVÍRUS Hygienikom z Michaloviec prídu vypomáhať vojaci: Nákaza sa šíri po celom okrese

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: Getty Images
24.10.2021 22:00

MICHALOVCE – Regionálny úrad verejného zdravotníctva (RÚVZ) so sídlom v Michalovciach eviduje roztrúsený výskyt ochorenia COVID-19 po celom okrese. Ako uviedla regionálna hygienička Janka Stašková, od pondelka (25. 10.) im majú vypomáhať aj príslušníci Ozbrojených síl SR. V kontrolách prevádzok budú pokračovať.


Spresnila, že zaznamenávajú rodinné prípady aj šírenie nového koronavírusu u školopovinných detí. Odporučili aj zákaz prezenčnej formy vyučovania na michalovskej základnej umeleckej škole – hudobný odbor. Počet infikovaných podľa jej slov naďalej prudko rastie. „Pracujeme nonstop vrátane soboty a nedele, od pondelka nám prídu na výpomoc príslušníci ozbrojených síl a taktiež budeme naďalej pokračovať v prísnych kontrolách v prevádzkach a najmä v tých, ktoré sú v čiernej fáze COVID automatu zakázané,“ povedala.

Podľa Staškovej sú pracovníci RÚVZ nielen maximálne vyťažení, ale často sa stretávajú aj s „hnevlivými a arogantnými útokmi pri epidemiologickom vyhľadávaní kontaktov a osobnej kontrole dodržiavania nariadených opatrení“. Okres Michalovce prejde od pondelka na základe COVID automatu z bordovej do čiernej fázy, ktorá zodpovedá tretiemu stupňu ohrozenia.


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články