Streda, 1. december 2021. Meniny má Edmund, zajtra Bibiana.

MIMORIADNA situácia v Bardejove: Opatrenia sa sprísnili! Okres navštívi aj minister Lengvarský

Minister zdravotníctva Vladimír Lengvarský
Minister zdravotníctva Vladimír Lengvarský
Zdroj: Topky/Maarty
17.09.2021 10:00

BARDEJOV - Okres Bardejov je od piatka zaradený v druhom stupni ohrozenia, teda v bordovej farbe. Minister zdravotníctva Vladimír Lengvarský (nominant OĽANO) príde tento okres navštíviť. S regionálnymi hygienikmi bude diskutovať o aktuálnych krokoch v súvislosti s pandémiou a zamedzením šírenia vírusu.


Podľa platného COVID automatu je v bordových okresoch povinné nosenie respirátoru v interiéri a rúška v exteriéri a pri vzdialenosti do dvoch metrov. Na ich nosenie platia aj výnimky. Šéf rezortu zdravotníctva ešte vo štvrtok (16. 9.) povedal, že jednotlivé obce v bordových okresoch možno budú skracovať otváracie hodiny či obmedzovať pohyb ľudí, prípadne zakážu niektoré podujatia.


Vrchol TRETEJ vlny sa blíži: Očakáva sa až 3000 prípadov denne! Situácia je zlá, opatrenia sa sprísňujú


VIDEO Situácia je opäť horšia: Máme štyri bordové okresy, Lengvarský očakáva až 3000 prípadov denne

MIMORIADNA situácia v Bardejove:

Pre návštevy v nemocniciach či väzniciach v bordových okresoch platí, že sú povolené po súhlase zriaďovateľa alebo riaditeľa.

Koniec športovania a fitness

Obmedzenia sa týkajú aj športových podujatí. Pre základný režim platí ich zákaz. Rovnako je v tomto režime zakázané fitness, platí to aj pre režim OTP. Pre základný režim a režim OTP platí aj zákaz využívania wellness, aquaparkov či kúpeľov, ak nie sú so zdravotnej indikácie. Pre základný režim platí tiež zákaz vstupu do múzeí, galérií či knižníc.

MIMORIADNA situácia v Bardejove:

Ubytovanie len s OTP

Pre kompletne zaočkovaných sú ubytovacie zariadenia bez obmedzení. Pre ubytovacie zariadenia v režime OTP platí, že na jednej izbe môžu byť ubytované maximálne dve dospelé osoby alebo členovia jednej domácnosti v samostatnej izbe. Pre ubytovanie v základnom režime je poskytovanie takejto služby zakázané.


Galéria

Minister zdravotníctva Vladimír Lengvarský Minister zdravotníctva Vladimír Lengvarský

Nástroje k článkuZDROJ: TASR
VIDEO: Topky/Maarty

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články