Štvrtok, 28. október 2021. Meniny má Dobromila, zajtra Klára.

Bratislavu čakajú dopravné obmedzenia: Pacienti sa nemusia obávať, že by sa nedostali na Kramáre

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: TASR
11.09.2021 07:41

BRATISLAVA - Pacienti, ktorí sa budú počas návštevy pápeža Františka (12.-15.9.) potrebovať dostať na bratislavské Kramáre, sa nemusia obávať, že by sa do týchto zdravotníckych zariadení nedostali. Využiť budú môcť niekoľko liniek mestskej hromadnej dopravy. Potvrdil to hovorca Dopravného podniku Bratislava (DPB) Martin Chlebovec.


Trolejbusová linka 212 bude premávať po všetky dni s výnimkou pondelka (13.9.), keď treba v hlavnom meste počítať s najrozsiahlejšími dopravnými obmedzeniami. "V pondelok odporúčame cestujúcim na Kramáre využiť linku 211 z Patrónky alebo linku 209 z Račianskeho mýta, ktorá bude premávať odklonom po Jaskovom rade," podotkol Chlebovec.

Okrem toho bude cez Kramáre presmerovaná v nedeľu (12.9.), utorok (14.9) a v stredu (15.9.) trolejbusová linka 204, v pondelok (13.9.) bude cez Kramáre až k Národnému ústavu srdcových a cievnych chorôb (NÚSCH) premávať z Dlhých dielov autobusová linka 32. Dopravný podnik zároveň cestujúcim odporúča, aby sledovali jeho webovú stránku, profil dopravcu na sociálnej sieti či infotabule priamo na zastávkach MHD. DPB zároveň posilní kapacity svojho infocentra. Jeho pracovníci budú cestujúcim k dispozícii na telefónnom čísle 02/5950 5950 alebo na e-mailovej adrese infocentrum@dpb.sk.

Na poriadok na komunikáciách a priľahlých chodníkoch, kde je z bezpečnostných dôvodov požadované vylúčenie verejnej dopravy a zákaz parkovania, ale aj na dodržiavanie verejného poriadku v uliciach mesta budú dohliadať posilnené hliadky mestskej polície. Väčšina opatrení bude dočasných a ak sa dotkne obyvateľov, tak len na nevyhnutný čas. Iná situácia bude v oblasti Apoštolskej nunciatúry, kde na niektorých uliciach nebude možné parkovať na komunikáciách a priľahlých chodníkoch z dôvodu bezpečnostných opatrení. Tieto opatrenia potrvajú počas celého pobytu Svätého Otca na Slovensku.


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články