Streda, 1. december 2021. Meniny má Edmund, zajtra Bibiana.

Mária Kolíková: Napätie v strane je veľké, snem by mal byť čím skôr

Mária Kolíková
Mária Kolíková
Zdroj: Topky/Vlado Anjel
28.07.2021 13:19

BRATISLAVA - Predsedníctvo strany Za ľudí bude v stredu diskutovať o zvolaní mimoriadneho snemu. Podľa podpredsedníčky strany a ministerky spravodlivosti Márie Kolíkovej by mal byť zvolaný čím skôr, najneskôr v septembri.


Napätie v strane je podľa nej veľké. Nevie si predstaviť ďalšie fungovanie bez toho, aby sa vyriešilo. O konkrétnych krokoch v prípade, ak predsedníctvo situáciu nevyrieši, zatiaľ hovoriť nechce. "Nechcem robiť žiadne vážne vyjadrenia bez toho, aby som vedela, čo sa dnes udeje. Uvidíme, ako dnes zareagujú členovia predsedníctva," skonštatovala.

S predsedníčkou strany Veronikou Remišovou je Kolíková podľa svojich slov priebežne v kontakte. V strane Za ľudí je už dlhšie rozkol, ktorý sa prehĺbil po vládnej kríze. Nespokojní členovia strany okolo Kolíkovej si vytvorili frakciu v strane a žiadajú zvolať snem, na ktorom by sa volilo nové vedenie Za ľudí. Svoj záujem o post šéfa strany ešte v polovici júna prejavil Juraj Šeliga, Remišová vtedy povedala, že je kompromisným kandidátom.


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články