Utorok, 3. august 2021. Meniny má Jerguš, zajtra Dominik, Dominika.

KDH a SKS podpísali memorandum o podpore aktivít k budúcej spolupráci

Milan Majerský
Milan Majerský
Zdroj: TASR/Miroslava Mlynárová
21.07.2021 12:59

PREŠOV - Podpora aktivít smerujúcich k vzájomnej trvalej spolupráci politických strán je cieľom memoranda, ktoré v stredu v Prešove podpísali predseda mimoparlamentného Kresťanskodemokratického hnutia (KDH) Milan Majerský a predseda Slovenskej konzervatívnej strany (SKS) Ivan Zuzula.


Niekoľkí starostovia a viacerí poslanci obecných a mestských zastupiteľstiev, ktorí sú aktívnymi členmi SKS, prejavili podľa memoranda vôľu rozvíjať svoje budúce politické aktivity v radoch KDH. "Obe strany sa domnievajú, že poskytnutie priestoru aktívnym členom SKS v radoch KDH prispeje k posilňovaniu pozícií konzervatívnej politiky v regiónoch Slovenska," zhodli sa obe strany v memorande a veria, že ich postoj bude výzvou a inšpiráciou pre ďalšie politické subjekty.

"Trieštenia už bolo dosť, chceme dať ľuďom alternatívu, že jediná cesta je v spájaní a zjednocovaní. Sme radi, že o vstup do KDH prejavila záujem SKS. Sú to aktívni politici, ktorí sú etablovaní v mestách a obciach," povedal Majerský. Podľa Zuzulu zatiaľ prejavili záujem o vstup členovia rádovo v jednotkách. "Je to skôr iniciatíva, námet začať takúto diskusiu. Forma prechodu ešte dohodnutá nie je. Či pôjde o vstup našich členov do KDH alebo kooperáciu našich volebných programov, to všetko bude predmetom ďalších rokovaní," skonštatoval Zuzula.      

SKS, ktorá je bývalou stranou Sieť, má podľa Zuzulu niekoľko stoviek členov, z nich je približne 40 až 50 aktívnych.


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články