Sobota, 24. júl 2021. Meniny má Vladimír, zajtra Jakub.

Aktivisti chcú zachrániť niekdajšiu socialistickú pýchu: Pre Istropolis vyzbierali vyše 10-tisíc podpisov!

Petícia za záhranu Istropolisu
Petícia za záhranu Istropolisu
Zdroj: Vlado Anjel
22.06.2021 16:30

BRATISLAVA - Slovensko iniciovalo začiatkom apríla petíciu za záchranu Istropolisu. Išlo o reakciu nakonanie vlastníka budovy, ktorý požiadal o jej zbúranie.


archívne video

V petícii vyzvali kompetentných, napríklad ministerku kultúry Natáliu Milanovú, primátora mesta Bratislavy Matúša Valla, starostu mestskej časti Bratislava-Nové Mesto Rudolfa Kusého a povereného riaditeľa Pamiatkového úradu SR Radoslava Ragača o podporu Istropolisu v súlade s verejným záujmom.

Niekdajšiu socialistickú pýchu Bratislavy zbúrajú! Prvá vizualizácia, ako bude vyzerať nový Istropolis

K dnešnému dňu petíciu podporilo takmer 10 500 ľudí z celého Slovenska, vrátane popredných predstaviteľov kultúrnej a odbornej obce ( napr. predseda SAV, rektorka VŠVU, riaditeľka SNG, prezident SAS, dekan FAD STU, Adela Vinczeová, Michal Belej). "Chceli by sme podporovateľom poďakovať a informovať ich, ako aj celú verejnosť, o aktuálnej situácii a o krokoch, ktoré sme vo veci záchrany budovy podnikli," informovali aktivisti. 

Petícia za záhranu Istropolisu
Zdroj: Vlado Anjel

Tí v petícii požadujú odmietnutie vydania búracieho povolenia k Istropolisu, kým neskončí jeho posudzovanie pamiatkovým úradom, podporu vyhlásenia Istropolisu za Národnú kultúrnu pamiatku, vytvorenie priestoru pre inkluzívny a konštruktívny dialóg developera s obyvateľmi Bratislavy a odborníkmi o obnove a integrácií Istropolisu do nového Trnavského mýta a komplexné riešenie ochrany modernej architektúry na Slovensku zastrešené a systematicky podporované Ministerstvom kultúry SR. 


Galéria

Petícia za záhranu Istropolisu Petícia za záhranu Istropolisu

Nástroje k článku


AUTOR: © Zoznam/ada

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články