Sobota, 12. jún 2021. Meniny má Zlatko, zajtra Anton.

VIDEO Z tejto ženy je Pellegrini namäkko: Novú posilu Zuzku predstavil na lúke, prebral ju Druckerovi?

Dolinková posilní rady Hlasu-SD a Pellegrini z nej chce mať dokonca podpredsedníčku strany.
Dolinková posilní rady Hlasu-SD a Pellegrini z nej chce mať dokonca podpredsedníčku strany.
Zdroj: Topky/Jano Zemiar
10.06.2021 15:05

BRATISLAVA - Do mimoparlamentnej strany Hlas-SD vstupuje prezidentka Zväzu ambulantných poskytovateľov (ZAP) Zuzana Dolinková. Mala by sa stať podpredsedníčkou. Oznámil to na štvrtkovej tlačovej konferencii líder Hlasu Peter Pellegrini, ktorý ju do funkcie navrhne. Dolinková tak robí po tom, ako niekoľko mesiacov pôsobila v Dobrej voľbe Tomáša Druckera. Pellegrini však tvrdí, že Hlas teraz nepôjde cestou vykrádania konkurenčných kandidátok.


Posila - od Druckera

"Som rád, že náš tím posilní Zuzana Dolinková, osoba, ktorá sa celý život profesijne venuje zdravotníctvu. Nominujem ju do najužšieho vedenia," uviedol Pellegrini. Dolinková v minulosti kandidovala za Dobrú voľbu. Na Hlase oceňuje, že zdravotníctvo je pre stranu priorita. Riešiť podľa nej treba odchod zdravotníkov, sestier do zahraničia.

VIDEO Z tejto ženy
Zdroj: Topky/Jám Zemiar

"Hrozí, že sa nebude mať o nás kto postarať. Potrebujeme zastabilizovať zdravotnícky personál," doplnila s tým, že nutné je riešiť aj prevenciu. Jej cieľom je kvalitná, moderná a dostupná zdravotná starostlivosť. Pellegrini dodal, že si je vedomý, že Dolinková prichádza zo strany Tomáša Druckera, no na túto skutočnosť prišiel až po istom čase a nie pri prvom stretnutí s ňou.

VIDEO Z tejto ženy
Zdroj: Topky/Jano Zemiar

Nádejná podpredsedníčka?

Strana má mať na konci júna snem, dovtedy chce líder Pellegrini predstaviť ďalšie nové tváre. Okrem Dolinkovej sa k strane už pridal starosta obce Dvory nad Žitavou Branislav Becík. Venovať sa má agende rozvoja vidieka. Z Dolinkovej by dokonca podľa vlastných slov chcel mať aj podpredsedníčku strany!


Galéria

Dolinková posilní rady Hlasu-SD

Nástroje k článku


AUTOR: © Zoznam/msz
ZDROJ: TASR
VIDEO: Topky/Ján Zemiar

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články